worldwide Telescope

عنوان این پست اسم یک نرم‌افزار free از مایکروسافت می‌باشد که البته به درد کسانی می‌خورد که اینترنت پرسرعت دارند. که خب فکرکنم این روزها تقریبن همه دارند.
این نرم‌افزار، یک نرم‌افزار webbased برای رصد کردن انواع و اقسام اجرام آسمانیست. از منظومه‌ی شمسی خودمان گرفته تا کهکشان‌های دوردست.
در این زمینه‌ نرم‌افزرهای دیگری هم هستند که از معروف‌ترین‌هایشان می‌توان   stellarium و starry night را نام برد. مزیت این برنامه نسبت به استاری نایت این است که سبک‌تر است و چون Free و آنلاین است، شما می‌تونید عکس‌های به روز را با آن نگاه کنید و نگران لو رفتن برنامه‌ی کرک‌شده‌تان نباشید.( از آن‌جا که نسخه‌ی کرک شده‌ی استاری نایت در ایران موجود است، هنگام کار کردن آنلاین و به روزرسانی ، معمولن مشکل پیدا می‌کند)
 از طرفی  این برنامه تورهای آموزشی‌ای در قالب کلیپ‌های صوتی و تصویری دارد که توسط دانشمندان ناسا تهیه شده‌اند.(کلیپ‌ها داخل خود برنامه نیستند و برای دانلود شدن، باید هنگام کار با برنامه به اینترنت متصل باشید) و مزیتش نسبت به stellarium اینه که کار کردن با این برنامه خیلی خیلی راحت‌تر است. (من اصلن مایکروسافت را تبلیغ نمی‌کنم! اصلن!)
برنامه قابلیت کار کردن آفلاین را هم دارد. وقتی یک بار تصویر یا کلیپی را دانلود کردید، می‌توانید بعدن به صورت آفلاین آن را تماشا کنید.
حجم خودِ برنامه بیست مگابایت است.
حداقل نیازمندی‌های لازم برای نصب برنامه:
 ویندوز ایکس‌پی سرویس‌پک2 یا بالاتر، سی پی یو core2duo 2GB or faster
رم حداقل 1GB ، حداقل 1GB فضای آزاد روی هارد دیسک.
نرم افزارهای مورد نیاز: مایکروسافت دات‌نت فریم ورک2  و آخرین نسخه‌ی directx، که این دو مورد را اگر نداشته باشید، گویا خودش موقع نصب دانلود می‌کند .(من برنامه را دانلود و نصب کردم، اون گویا برای این بود که چون من یک مایکروسافت باز خفنی هستم، دات‌نت‌فریم ورک را دارم خودم.)
برای اطلاعات بیشتر و دانلود نرم‌افزار به این آدرس مراجعه کنید:

 

*‌  *  * 

قسمت اول داستانِ گزارش اقلیت، یکی از شاه‌کارهای فیلیپ کی دیک.

قسمت دوم به زودی در همان سایت قرار می‌گیرد.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
fafa

علاقه وافرت رو به آسمون و ستاره هاش می دونم...و این روزها با خوندن "ملاقات با راما" بیشتردرکت می کنم..هونجوری که گفته بودی جالبه..خودم رو رها کردم و دارم ازش لذت می برم...فقط می دونی دیگه لاک پشتی می خونم[نیشخند] راستی یه کاری کن من بینوا هم یه ستاره توی این هفت آسمون پیدا کنم!!![چشمک]

عتیقه

بعد از خوندن نظر شما در پست"رژیم متعفن" اصلا فکر نمیکردم نویسنده اون نظر وبلاگش اینجوری باشه! جالبی.