آبی‌ترین چشمانِ هالیوود برای همیشه بسته شدند

اگر شما هم مثل من توی خانواده‌ای بزرگ شده باشید که پدر و مادرتان در زمان دوران طلایی سینما، یعنی دهه‌های شصت و هفتاد جوان و سینمابرو بوده‌ باشند، یا اگر خودتان خیلی خوره‌ی سینما باشید، حتمن با سینما‌ی آن دوران آشنا هستید.
دوران فیلم‌های وسترن، فیلم‌های تاریخی و پر زرق و برق، فیلم‌های سیاه و سفید معناگرا و ساده و صمیمی.
و حتمن برت‌لنکستر، گریگوری پک، استیو مک‌کویین، آنتونی کویین، پل نیومن، کرک داگلاس و.. را می‌شناسید.
من ده یازده ساله بودم که با این فیلم‌ها و این آدم‌ها آشنا شدم و آن سینمای دوردست بدجور به دلم نشست. من مطئنم که دیگر هیچ‌وقت فیلم‌هایی مثل آن دوران ساخته نمی‌شوند و هیچ‌وقت تام‌کروز عزیزِ من(عشق اول و آخر زندگیم) به پای آلن دلون نمی‌رسد.
و از آن موقع هر بار خبر مرگِ یکی از ستاره‌های آن دوران را شنیدم، غصه‌ام گرفت. از همه‌شون بدتر هم برای من گریگوری پک بود، همیشه فکر می‌کردم من اگر آن سال‌ها جوان بودم، عاشق سینه‌چاک این مرد می‌شدم. و هنوز هم به نظرم یکی از بهترین فیلم‌هایی که در تمام عمرم دیدم کشتن مرغ مقلد، است.
به هر حال، پل نیومن هم درگذشت.
این پست، فقط جنبه‌های نوستالژیک داشت.!
پ.ن. عنوان پست را از تیتر خبرِ رادیو برگرفتم.
/ 6 نظر / 19 بازدید
بهنامترین

شازده جان پلاک 23 یی....خب شما که لینک خبر را میگذارید باید جایی آن ته ته ها یادتان باشد که این بی بی سی برای ما فیلتر شاید باشد. و دیگر اینکه تام کروز؟؟؟؟؟؟؟..........سلام

امیدقلب طلایی

عیدفطرتون هم مبارک.

سعید

سلام به دختر بارانی عزیز عید سعید فطر رو به شما تبریک میگم [گل][گل] امید که همه مورد رحمت او قرار گیریم [گل][گل]

تار-ژلان تیر

یاد رنگ پول افتادم پل نیومن کجا و جوانک کجا(البته آن روزها جوانک حالا که تام کروز از سوپر استار شده ولی همان جوانک دل نشین تر بود)

وبلاگ شما رو شانسی دیدم

دل من شکست. خی...ییلی دوستش داشتم.

Silverman

بله، وقتی این دورانی را که خیلی به ما نزدیک بوده تصور می کنم دیگر تکرار نخواهد شد، نه بازیگرانش،نه خوانندگانش، نه... حیف که کمی دیر رسیدیم. روحش شاد