ساختار دولتی معیوب

این مردم دانه‌های دلشان که پیدا نیست هیچ، دانه‌های دل دیگران را هم نمی‌بینند. هرقدر هم که سعی می‌کنم در دلم را باز بگذارم و دستم  را با محبت و صمیمت دراز کنم، فایده ندارد که ندارد. اصلن انگار نمی‌شود که همه چیز را به بدترین شکل ممکن تعبیر نکنند. نمی‌شود که پیش‌فرض‌های یکسر تیره و تار ذهنشان را پاک کنند و فکر کنند، شاید این یکی واقعن قصدش خیر باشد.

نخیر نمی‌شود!

هرگز قضاوت نکنید.

اگر ملت تلاش می‌کردند، فقط به همین یک رهنمود بودای عزیز عمل کنند، دنیا صد مرتبه جای بهتری می‌شد.

نمی‌شود دیگر! یاد گرفته‌اند که قضاوت کنند. و اینکار را به بدترین شکل ممکن انجام دهند.

آقاجان ساختار اداری ما مشکل دارد. ایرانی هستیم و کون‌گشاد. ایرانی هستیم و کسی حق ندارد به کارمند دولت نگاه چپ بکند. ایرانی هستیم و کارمند دولت به جز خاله‌زنک بازی و غیبت و دودره بازی و زیر‌آب‌زنی و اعلان جنگ به اتاق بغلی هیچ‌کاری ندارد که انجام بدهد.

(من دیدم کارمندی را که اختلاس چند میلیونی‌اش رو شده، تبعید کردند به یک سازمان و بخش دیگر، پشت یک میز که مثلن دیگر خلاف نکند.! پس به چه دلیلی روی این زمین ممکن است اینها اخراج شوند؟ قتل؟)

ایرانی هستیم و مدیر یک سازمان دولتی کت و کلفت به یک کارمند زیردستش اعتماد نمی‌کند، که یک پروژه‌ی سنگین را به او واگذار کند و اینطوری می‌شود که پیمانکار و کارمند دولت، رو در روی هم قرار می‌گیرند. کارمند عزیز دولت به خون پیمانکار تشنه است و گمان می‌برد  پیمان‌کار است که جلوی رشد و پیشرفتش را گرفته.

حالا هر چقدر پیمانکار بدبخت دستمال سفید بالا بگیرد و لبخند بزند و از در دوستی وارد شود و سعی کند که مفید باشد و دانه‌های دلش را نشان بدهد، فایده ندارد که ندارد! کارمند دولت عزیز باید به چشم یک دشمن به او نگاه کند و با او درست مثل یک دشمن خونی رفتار کند.

خب چه می‌شود کرد؟ این یک لوپ بی نهایت است. یک دور باطل است!

رییس به کارمند دولت اعتماد نمی‌کند، کارمند دولت فرصت جلب اعتماد ندارد. حالا چه می‌شود کرد؟ کی قرار است این وضعیت درست شود؟

این موج انرژی منفی و گمان بد در این چند روزه دارد خفه‌ام می‌کند. باید حرف گوش می‌کردم!

I'm so sorry i didn't listened to you, it seems you are always right..and it seems i'm always wrong! my budhhist thoughts, wont work in this dirty land. but i can't help it! i am born a budhhist! it's me! i have to be like this. i have to trust , i have to be kind, cause i can't be something else...

دلم بدجور از این شرایط پر است!

از زیر‌آب زنی . از متهم شدن. از بدگمانی و گوشه کنایه، آنهم وقتی قصدم خیر خیر است!

خسته شدم! از این ساختار دولتی نافرم!

از این آدمها که دانه‌های دلشان پیدا نیست و قضاوت می‌کنند و بدگمانی چنان در روحشان ریشه دوانده که جز بدگمانی کاری ازشان ساخته نیست.

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لی لا - آبی آسمانی

اين‌جوريست که می‌گوئی اما يک بخشيش هم به وضعيت خودت بر می‌گردد.. نگذار خستگی از پا بيندازدت... شايد پائيز که بيايد بهتر شوی.

خسرو

بازار بازار صورتک هاست.نقابها در هم می لولند،لبخند میزنند،فریب می دهند،اشک میریزند،زخم میزنند،زخم می خورند.ما کی ،چگونه اینهمه پست شدیم،چرا؟!در تنهائی خویش،چه کس پاسخ این چراهای زخمی را رنج نمیبرد،چرا؟! کودکی را ببین چه شادمانه به مسلخ می رود؟! دیروز چه شادمانه امروز را قربانی میکند،ببین!

لی لا - آبی آسمانی

متوجه نشدم ... الان ديدم که اسم بلاگت عوض شده... من هميشه به يک چيز فکر کردم خيلی خودخواهانه است اما نتيجه بخش بوده. اينکه : من آدم دوست داشتنی ای هستم يه آدم دوست داشتنی اين کارا رو ميکنه و اينکارا رو نميکنه از اين کارا ميگذره از اون کارا نميگذره و خلاصه اومدم يه سری قاعده و قانون تعريف کردم. گاهی هم اصلاحيه ميزنم بهش اما خلاصه بعد از اين همه سال ميبينم واقعن جواب داده در واقع چون من واسه خودم بسيار دوست داشتنی هستم حتی اگر کسی دوستم نداشته باشه اهميتی بهش نميدم چون مطمئنم يه نفر ديگه دوستم داره و اون يه نفر خيلی با ارزشه و اون خودمم :) باور کن به همين سادگی بقيه هم دوستم دارن :) اما پائيز... تو گرمائی هستی... من اينجور فکر ميکنم و احساسم اينه که شرايط آب و هوائی روت اثر ميزاره... پائيز يه تغيير خوب و قابل توجهه واسه همينه که آرومترت ميکنه. امسال سال خوبيه شک نکن. به چيزی که بهش گفتی خوب شک نکن...

گلستان سخن

نفهميدم چرا پلاک ۳۲ بعدا دوباره باید بیام و بخونم

دختر بارانی

چون خونمون پلاک 32! چه عجیب که همه همینو می‌پرسن...

جسارتا باسن کلمه مناسب تريست!!!

آزاده از کلبه ی عشق

حستو درک می کنم! منم گاهی بدجور از اين آدم های دو روی کاغذی منزجر می شم آدم هايی که در حين اينکه تو را می بوسند طناب دار تو را می بافند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ماشين

راه داره خانم. راه داره... زير آب زنی و معادلات معوج مابين جماعت کارمند... همينطور اعلان جنگ و رقابت و جنايت و مکافات از بلايای غيرقابل اجتناب محيط های اداری دنیای امروز اند... حالا اينجا شدتش بخاطر کاستی های فرهنگی بيشتره... و اما راهش:‌ بهش ميگن ؛ديپلماسی اداری؛ خیلی ها روش کار کردند و مطلب نوشتند... در موردش هم منبع زياده