پرستو

دقت کردین آسمان شهرمان پر از پرستو شده؟
این روزها در خیلی از شهرهای کشور می‌شود پرستو دید. البته فکر نمی‌کنم زیاد باشند کسانی که آسمان را نگاه می‌کنند!
اما من نگاه می‌کنم و هر بار از یک جایی رد می‌شوم که تجمع پرستوها در آسمان زیاد است، می‌ایستم و پرستوها را نگاه می‌کنم و منتظر می‌شوم یکی‌شان کمی پایین‌تر پرواز کند.
دقت کردید پرستو هیچوقت فرود نمی‌آید؟ حداقل من که ندیدم. انگار از پرواز خسته نمی‌شود. انگار که جایش همان بالاست.
در یک وبلاگی خواندم، که پرواز برای پرستو مثل هواست. همان‌جا که خواندم که پرستو در قفس می‌میرد.
راست می‌گوید، تا به حال در قفس هیچ‌ پرنده فروشی پرستو ندیدم.
هیچ به شکل پرستو دقت کردید؟ من هر بار پرستوها را نگاه می‌کنم یاد نقاشی‌های دوران دبستانم می‌افتم حیرت می‌کنم. به گمانم آن موقع همه‌ی ما پرستو و ستاره نقاشی کردیم. لابد چون شکلشان راحت است. فرم بدن پرست و فرم‌ بال‌هایش یک‌جوری حیر‌ت‌انگیز و در عین حال ساده است. هندسی تر از آن است که واقعی باشد، بیشتر شبیه به نقاشی است و با این‌حال حقیقت دارد و دارد آن بالاها روی جریان‌های هوا برای خودش صفا می‌کند.
این عکس که خیلی هم معروف شده و توی روزنامه‌ی اطلاعات هم ازش استفاده شده، نمونه‌ی پرستوی تهرانیست. آن بالایی هم که خیلی خوشگل است، توی کوه پیدا می‌شود. دیدم.
آن قدر دلم می‌خواست یکی از این‌ها روی دستم می‌نشست و من پرهاش و تن کوچولوش را روی دستم حس می‌کردم.
*‌ *  *
حالا فصل خاموشی من...فصل سکوت و مردن من.
من این‌همه عاشق بوده‌ام. این‌همه عشق ورزیدم. این همه با تمام وجودم خوبی کسی را خواسته‌ام.
چطور می‌شود این قدر بی‌عشق مانده باشم؟
خدایا تو را قسم به عدالتت و مهربانیت،‌ من که جز بی‌انصافی و نامهربانی چیزی از تو ندیدم، ولی بگو چطور می‌شود؟؟؟
دلم نمی‌خواهد بی‌عشق بمیرم و اما دلم دیگر نمی‌خواهد کس دیگری را راه بدهد. دلم در خواب برگشت و انتظار است. دیدن این‌که روزی از خم کوچه بیایی..دلم می‌خواهد همه رویاهای محال بر‌آورده شوند.
دلم بازگشت می‌خواد. پایان انتظار...
اما خسته شدم. کاش دو هزار سال قبل بود و کاش می‌شد رفت و زد به دریا و گم شد، ولی بعد فکر می‌کنم دو هزار سال قبل، لابد هیچ زنی نمی‌توانسته قایق به آب بیاندازد و برود گم شود.
من شرمم می‌آید از واژه‌های تکرار. از تکرار خسته‌ام. از نالیدن. از فریاد کردن اسمت.
من دلم چیزی تازه می‌خواهد. شروعی تازه.
من می‌ترسم.
از سال‌های عمرم که رفتند می‌ترسم....خیلی می‌ترسم...
پ.ن لینک‌های این بغل( سمت راست) به روز رسانی شدند. یک داستان جدید توی سایتمون گذاشتین که همون اولین لینک باشه.
پ.ن.2 عکس‌های این پست همگی از گوگل تهیه شده‌اند

 

/ 4 نظر / 85 بازدید
لبخند

عشق و دوستی را با معنای حقیقی آن درک کنیم تا بدون چشم داشت جبران و تلافی از طرف مقابل مهر بورزیم و دوست بداریم ....... و دیگر نه دلزده خواهیم شد و نه خسته و ملول و غمگین سلام دوست من متن بسیار بسیار زیبایی رو تو بلاگت خوندم....سبک خوبی رو واسه نوشتن دارین....بهتون تبریک میگم وبلاگ لذت زندگی با رویکرد جدید نسبت به راهکارهایی برای زندگی عاشقانه بدون سوئ ظن و آرام را به عاشقان (دختر و پسر )همسران و ... هدیه میکند امیدوارم در زندگی با دوستتان شاد و با همسر خود مهربان باشید وبلاگ لذت زندگی با مطالب ....درمغز عاشقان چه می‌گذرد؟...و ...روشهایی برای فتح کردن قلب یک مرد...به روز شد...منتظر حضور پر نشاط شما هستم تو این مدتی که به بلاگت سر نزدم شعرهای زیبا و پرمفهومی نوشتین امیدوارم منو از یاد نبرده باشی...من پدرام هستم...بین عشق منو تو فاصله ای نیست نگاهمو به زندگی کاملا تغییر دادم واسه همین دارم اینجا و اینگونه مینویسم

آزاده از کلبه ی عشق

من هنوز از یاد نبرده ام که گاهی به آسمان نگاه کنم.شاید هنوز در آسمان شب پی ستاره ام می گردم! گفتی پرستوها زیاد شده اند اما چرا نمی بینمشان؟نگو ایراد از چشمان من است که چه بسیارند نادیدنی هایی که چشمان من دیده اند و چه دیدنی ها که فریاد می زدند بودن را و او ندید! بیشتر کلاغ می بینم این روزها.کلاغ هایی که نمی دانم از پس چند صد سال پیش آمده اند.از یکی از دوستانم یاد گرفته ام که با شنیدن صدای کلاغ بگویم:خوش خبر باشی!شاید از ترس افسانه هایی که از کلاغ می گویند است که این را به کلاغ می گویم تا به ضمیر ناخوداگاهم تحمیل کنم این کلاغ باید خوش خبر باشد! گفتی پرستو...یاد فریدون مشیری افتادم که گفته بود: سحر خندد به نور زرد فانوس پرستویی دهد بر جفت خود بوس نگاهم می دود بر سینه ی راه تو را دیگر نخواهم دید افسوس! آه دختر بارانی چقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر آآزاده به این پرستو و جفتش حسودی می کند این روزها...!!!

پرستو

چه خوب که اسمم پرستوئه[قلب]

بابک

سلام شب یلدا بر شما مبارک.[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] مطلبت هم قشنگ بود.