چند بار منو شکستن؟

صد؟ ده؟ هزار؟

هیچ؟

سوگل با خنده می‌گه: قبول داری هر کس تو این دنیا خوب باشه و سعی کنه که درست زندگی کنه بدبخت‌تره و چوب کلفت‌تری..اهم..بیپ..!!!(یعنی بقیه‌شو خودتون حدس بزنید!)

من با گریه می‌گم:آره! استاد ما می‌گه اینجور وقتا بدونید تو راه درست هستین! هر چی سخت‌تر باشه یعنی که خدا بیشتر حواسش به شماست.

هلال نوشته: بهاییه که برای بالارفتن سطح آگاهیمون می‌پردازیم...

کدومش؟

من بارها و بارها شکستم. زیر بار تنهایی‌هایی خودم، زیر بار شکستم به عنوان یک دانش‌آموز، شکستم به عنوان یک بازیکن بسکتبال، شکستم به عنوان یک دانشجو، شکستم به عنوان یک عاشق.

زیر بار زجر و تنهایی و دعوا و مرافه تمام نشدنی خانه، زیر بار بامعرفت بودن و بی‌معرفتی دیدن..

من هزار بار شکستم زیر بار دیدن و دانستن و به ازای دانستن درد کشیدن.

من همیشه دیدم، همیشه فکر کردم و همینطور با بالارفتن سن بیشتر و بیشتر به فکر فرو رفتم. به خودم، به دنیای خودم.

از وقتی که چیزی فهمیدم، شیرجه زدم در اقیانوس رازهای زندگی و همینطور دارم پایین‌تر و پایین‌تر می‌رم. و همینطور که پایین‌تر و پایین‌تر می‌رم، فشاری که بهم میاد بیشتر میشود و تنهاتر می‌شوم. اما هنوز دارم  پایین می‌روم.

من هنوز می‌شکنم و هنوز فرو می‌روم وهنوز ایمان دارم! به افق روشن! افق روشنی که شاملو انتظارش را می‌کشید، حتا حالا که دیگر نیست.

باخدا یا بی‌خدا! مهم نیست که تا ابد رو به سوی آسمان‌های خالی و اندوهگین فریاد بکشیم و دری را بکوبیم که کسی پشت سرش نیست، اصلن مهم نیست که خدا آنجا باشد یا نباشد! ما هستیم! انسان هستیم و انسان چیزی فراتر از مشتی سلول است. ما هستیم و باید رو به سوی بهتر شدن برویم. از هر مرام و مسلک احمقانه که باشد مهم نیست!

من به مردم کوچه و خیابان معقتدم! به همان پیرزن دستشویی پارک لاله. خوبی و محبت را در وجود همان پیرزن می‌بینم که از ته دل دعام می‌کند. اصلن مهم نیست دعایش به جایی ارسال می‌شود یا نه! مهم این است که محبتش را حس می کنم.

من به مردم کوچه و خیابان معتقدم ! مثل همان دختری که توی اتوبوس کلاسورش را به من قرض داد تا آفتاب صورتم را نزند.

 مثل خودم که دلواپس همه‌ی دلهای شکسته و همه‌ی دردمندان هستم.

من به خوبی بشر ایمان دارم! ایمان!

به راهی که آمدم و دردی که کشیدم ایمان دارم.

من می خواهم خوب باشم! انسان باشم و باورم هست که زیر این آسمان دلتنگ خاکستری

خوبی نمرده...

نه هنوز نه!

پ.ن.

این حرفهای کلیشه‌ای عین حقیقت هستند! عین عین حقیقت!

پ.ن.

مهشید، دوست عزیز من، یکی از کسایی که واقعن دوستش داشتم میگه که من آدم بدی هستم! میگه خیلی هم بد هستم! و البته هر چی ازش می‌پرسم چرا، دلیل به خصوصی نمیاره..البته میگه من زودرنج هستم و زود عصبی می‌شم که قبول دارم، ولی این یه نفر رو تبدیل به یه آدم بد نمی‌کنه، من عوض زودرنجیم زود هم بخشیدم..بعد میگه من فقط فکر خودم هستم...هوم! والا من که همیشه غم همه‌ی دنیا رو خوردم جز خودم..خلاصه مهشید میگه من اینجا واسه یه مشت آدم که منو نمی‌شناسن خالی بستم! گفتم بنویسم..ببینم کسایی که منو یه کم بیشتر از مهشید می‌شناسن..نظرشون چیه...

/ 13 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فانوس

تو بازی های کامپیوتری مثل مدال و کال آف ديوتی و غيره - هنوز بچگی ميکنم حال ميده - هر چی مراحل سخت تر ميشه بيشتر حال ميکنم معمولا با هارد بازی ميکنم و ايزی و نورمال تو کتم نميره ... درسته اونجا اگه زخمی بشی ميشه لود کرد ولی تو زندگی هم ميشه ... من از سختی بيشتر خوشم می آد . يه روز رفتم نماز خونه ادارمون ولی تو نماز شرکت نکردم داشتم کتاب - کشف الاسرار ميبدی شرح تفسير عرفانی خواجه عبدالله انصاری رو میخوندم - بعد دیدم بعد نماز یک نفر از بچه های حراست اومد سمتم و من رو برد توی اتاق خودش از نام و نشانم جویا شد و بعد کلی برام روضه خوند و از ثواب نماز جماعت گفت . گفت و گفت و گفت ... من دیگه تمرکزی رو صداش نداشتم فقط دهانش رو میدیدم و اون دندونهای زرد و با مسواک قهرش رو ولی جالبه که در همون حال داشتم حال میکردم با اینکه کلی چیز توی یه کاغذ از من نوشت و دست آخر گفت : پاشو برو !!! چقدر هم امر به معروفش موثر افتاد لاکردار !؟! شکسته شدن مهمه نباید واقع بشه ولی مهمتر نشکستنه اینکه از چیزی که سرمون داره می آد

فانوس

ما تنها اراده اين جهان نيستيم اراده های قوی تر هم وجود دارند و اراده های قوی اراده های ضعيف رو کنار ميزنند اگه تو مسير خودمون باشيم مشکلی نيست ولی در بعضی جاها که راه با رقابت طی ميشه اين طبيعيه اما شکست پايان راه نيست شايد تاخير در پيروزيه اميدوار باش و دل خوش . مهم نيست سيری چند . دل خوش و روشن . روشن و سر سخت .

فافا

منم می گم بهت هرچقدر عميق تر بری و بالاتر پرواز کنی به وارستگی بيشتری کی رسی..هرچند ممکنه به بهای گزافی باشه اما تو مثل بقيه نيستی...تنها هم نيستی..فکر می کنی تمام آدمهای دور وبرت چندتا دوست درست و حسابی دارند؟باور کن داشتن حتی يه دوست که هميشه همراهت باشه و به يادت کافيه....هرچقدر هم که دیر و سخت این دوست رو پیدا کنی ارزشش رو داره... در عشق تنها نخواهی بود..هرگز....

شیرین

من به زیادی و کمی شناخت کار ندارم. اصولا این موارد خیلی زود رو میشن. ولی من یکی میدونم که تو حتی اگر بخوای هم نمیتونی خالی ببندی! یادته رفته بودیم کوه و تو خالی بسته بودی که جای دیگه هستی، ولی بعدش رفتی اعتراف کردی؟ همیشه واسه دوستام میگم ... میگم این سمیه ته دختر خوب و مثبته! یاد بگیرین!

دانيال

نگاه كن خودت به من ميگي اين چيزا توي زندگي پيش مي اد.وبايد سعي كني باهاشون كنار بياي. در ضمن توي ي دور گير كرده نوشتت.ميگي ((من به مردم کوچه و خیابان معقتدم! ))و((من هزار بار شکستم زیر بار دیدن و دانستن و به ازای دانستن درد کشیدن.)).ارتباط اين دوتا ماننددو مجموعه با اشتراك زياد.حال عضو هاي غير مشترك رو در نظر نگيريم. چون اون پيرزن پارك ساعي كه دعات ميكنه اگه در قديم كه جوان بود بهش بر مي خوردي نتيجه احتمالان اونو به اشتراك دو مجموعه مي اورد

شیرین

ایول! می بینم همینطور با عکس هایی که گرفتم داری کیف میکنی! ببینم باز هم به عکاسی من شک میکنی یا نه!

کوثر

سلام! زندگی ينی اين مشکلات که اگه ميم اش رو برداريم می شه شکلات که خيلی هم شيرينه!!! خوشحال می شم به منم سری بزنيد

فرشته

فقط می تونم بگم تو تنها نیستی که فکر می کنی تنهایی نمی دونم ولی به این فکر می کنم که اگه همه ی آدما تنها هستن پس چرا باهم از تنهایی بیرون نمی یان نمی دونم هنوز یه معماست برام که این همه تنها پس کو اونایی که احساس تنهایی نمی کنن؟

سوگند

ای دوست اين روزها با هر که دوست می شوم احساس می کنم آنقدر دوست بوده ايم که ديگر وقت خيانت است!

آزاده از کلبه ی عشق

چقدر تلخه شکستن زير بار با معرفت بودن و بی معرفتی ديدن!!! .سميه اين دنيا ظرفيتش خيلی کمه!!!خيلی بی جنبه است این دنیا!!!.آدم گاهی اوقات واقعا حالش بهم می خوره.اما هنوز از پا نيفتاده ايم.چقدر رو داريم به خدا!!!