و مراسم جشن تولد پرشین بلاگ(پاپیتال به تقلید از کلبه‌ی ویوارا)

امروز به مراسم هشتمین تولد پرشین بلاگ رفتم.

مراسم خیلی خوب و پرباری بود.

خدمتتان عرض می‌کنم.

در ابتدای برنامه یک حاج‌آقایی که اسم‌شان یادم نیست رفتند آن بالا و درباره‌ی زشت بودنِ «copy paste» صحبت کردند و بعد مقادیری جایزه به مقادیری افراد داده شد که هفتاد درصدشان آشنا بودند. یعنی طی این چندین و چند برنامه‌ی پرشین بلاگی که رفتم هی دیده بودمشان یا اسم‌شان را شنیده بودم.

بعد یک آقایی که توهمِ «اِبی» بودن داشتن، خلیج را خواند و حضار محترم این حقیقت را که ایشان فقط عربده می‌کشیدند ندیده گرفتند و در حالی که احساسات ناسیونالیستی‌شان به شدت بالا زده بود، به همراه ایشان خلیج خواندند. آقا هم که خیلی تمرین کرده بودند تا به خصوص عبارتِ «مرسی» را خیلی شبیه به «اِبی» بگویند کلی خر کیف شدند.

بعد عمو پولنگ(پورنگ؟) رفتند آن بالا و به یک عالم خردسال جایزه دادند. البته من نفهمیدم این خردسالان چرا در جشن وبلاگستان جایزه گرفتند ولی لابد مامان‌هاشان هر روز یک عکس از دلبندان‌شان توی یک وبلاگی آپ می‌کنند و لابد این کار خیلی خیلی فرهنگی و روشن‌فکرانه و مفید است و به هر حال باید یک جوری از آن تقدیر کرد دیگر.

بعد دوباره یک عالمه آدم آشنا که همیشه و در همه حال جایزه می‌گیرند، باز جایزه گرفتند.

بعد آقای «اِبی» یک کلیپ دیگر خواندند و این بار از پشت ارگ بیرون آمده و در حالی که یک بلندگو در دست داشتند هی خم و راست می‌شدند که هر چه بیشتر مردم را به یاد «اِبی» بیاندازند.

بعد آقای رضا یزدانی رفتند آن بالا و دو خط دکلمه فریاد کردند.

بعد نتایج نظرسنجی درباره‌ی سه وبلاگ برتر که داخل خود مراسم انجام شده بود، اعلان شد و دوباره یک سری وبلاگ‌های آشنا برنده شدند.

 

در این گیر و دار هم یک عده با دستبند و شال و شلوار و (چه بسا لباس زیر) سبز تبلیغ یک کاندیدایی را می‌کردند.

خداوندا به این ملت مقادیری عقل بده و به من هم مقادیری پول.

آمین.

 

داشتم فکر می‌کردم دائم صحبت از این است که ما بیش از پانصد هزار وبلاگ داریم، اما هر مسابقه‌ای که برگزار می‌شود و در هر مراسمی که من شرکت می‌کنم، یک تعداد اسم هستند که هی تکرار می‌شوند. یک چیزی حدود ده پانزده تا وبلاگ هستند که همه می شناسند و این‌ها هی جایزه می‌گیرند. بنابراین فکر کردم در راستای اصلاح الگوی مصرف، آن پانصد هزار تا وبلاگ حذف شوند و فقط همین ده پانزده تا بمانند و هی جایزه بگیرند و جایزه بگیرند.

اصلن حالا که فکر می‌کنم، می‌بینمده پانزده تا هم اضافه است. همان یک وبلاگِ بنفش باقی بماند کافیست. مطالبش که تمام طیف‌های دانش بشری و انسانی را فرا می‌گیرد و به لحاظ نثر و ادبیات و غیره هم که چیزی کم ندارد.

 

 

در کل مراسم خوبی بود، وقتِ «اِبی»اش را بیشتر کنید.

 

پ.ن. کامنتینگ هم بازه، کامنت شما نشانه‌ی شعور شماست. اگر کسی شعور ندارد و دلش می‌خواد این را فریاد کند، من چرا باید جلویش را بگیرم؟؟؟؟

/ 25 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نادر جدیدی

جشن پرشین بلاگ فرصت مناسبیه واسه تبلیغ پرشین بلاگ. اما همیشه این فرصت رو با دعوت بهاره رهنما و عمو پورنگ می سوزونن. جشنی که باید متعلق به وبلاگنویسا باشه شده مال از ما بهترون

ساروی ریکا...///

خوش بحالتون ..از ویوارا به اینجا سر میزنم ..خوبه پر باره مثل شکوفه های بهاری ..توفیق آرزو دارم . آریایی و اوستایی باشید ...///

ژورنالیست

... و ما درمانده ایم که چگونه مراسمی برگزار کنیم که همه را خوش آید !

H@med

fبچه های یزد رو فراموش کردی ...

پسر آندرومدایی

ایول, خیلی باحال بود. حال کردم. به ویژه با این تیکه: "در این گیر و دار هم یک عده با دستبند و شال و شلوار و (چه بسا لباس زیر) سبز تبلیغ یک کاندیدایی را می‌کردند." موجبات خنده فراهم آورد.

شینا

اصلا خودتون رو ناراحت نکنین...ما ایرانیا به این جور چیزا عادت داریم.... مثلا یه ۱۰ نفر جمع شدن دارن یه جای بزرگ رو اداره میکنن...بعد یه مدت فقط این ارشاد بود میشه رییس جلسات بزرگتر اون شهردار بود میشه .... این خلبان بود میشه شهردار و خلاصه دور هم جمعا دیگه ... حال میکنن منم اونجا بودم ... جالبتر از همه این بود که اونایی که قرار بود جایزه بگیرن همشون به جز همون صفحه بنفشه اونجا بودن...ولی متاسفانه هیچکدوم هم خبر نداشتن که میخوان جایزه بگیرن ... بهترین قسمتش همون کوچولو ها بودن به خصوص اون آخریه که از آقای مجری ترسیده بود...

هه هه...!

هه هه واقعا خوش گذشت.....خوب از بهنام عزیز و آقایان اجرایی ام می گفتی از اون خرسی که تو سالون بود....هه هه[نیشخند]

fafa

اين مطلبت كه كليمنوخندوند اما وقتي جديترشروخوندم ديدم راست مي‌گي...آخه مي‌دوني هميشه و همه جا متاسفانه اين قبيل انتخاب‌ها يا اتفاق‌ها مي‌افته...اصولا هميشه يه عده اي تيم ملي دعوت مي‌شوند، يك عده خاصي كانديد مي‌شوند ، يه عده خاصي برنده مي‌شوندو. خلاصه يكعالمه از اين يه عده‌هاي خاص در قسمت‌هاي مختلف....شايد راهش اين باشه كه موقع نظر سنجي اون ده پانزده وبلاگي رو كه گفتي منها كنند و بگويند به غير از اين‌ها..اونجوري شايد دوباره يه دو پانزده تاي ديگه معرفي شوند و همينطور ارامه پيداكنه [چشمک]البته اين سرويسي كه گفتي بهتره پشتيباني اين وبلاگ‌ها پياده كنن هم عاليه اما به گمونم يه برنامه‌ريزي دقيق مي‌خواد

کمیته اجرایی

خانوم کرمی من واقعا معذرت میخوام که جشن بدی بود واقعا ببخشید که برای کودکان اولین مسابقه ی وبلاگی رو گذاشتیم و توش یه سری برنده شدن معذرت برای اینکه من و دوستانم شبانه روزی برای این جشن زحمت کشیدیم عذرخواهی برای اینکه میلاد برای اولین بار انتخاب شد و آنی دالتون واقعا محبوبه و در نهایت معذرت میخوام که خیــــــلی بهتون اصرار کردیم که تشریف بیارید به جشن در کل معذرت میخوام[گل]

زینب

سلام. چه نقد جالب و خوبی. دقیقا این انتخاب ها بیشتر براساس روابطه نه عمق مطالب ...