سولاریس

solaris.jpg

سولاریس....

روبه روشدن باتمام آنچه که درخود مدفون کرده ایم چه حسی خواهد داشت؟

یک لحظه ؛یک نگاه؛دلی که برای او می تپد..و بعد فراموشی و گذشتن از آن دل...

و اینک پس از سالها آن چشمها دوباره به او  خیره شده اند نه در واقعیت که در توهمی رویا گونه زایده اندیشه ای بیگانه..شاید نیمه خدایی که قدرتهای نهانش را می آزماید..

و عشق همان است که سالها پیش در وطنی فراموش شده در اعماق وجودش دفن کرده بود.

اما مرز توهم و واقعیت در کجاست؟

چه کسی توان این رادارد که ثابت کند همه اینها که میبینیم حقیقت است؟؟

اگر توهمی آنچنان به واقعیت نزدیک باشد که نتوان آن را از حقیقت تشخیص داد..آیا میتوان با آن توهم زندگی کرد؟؟

 یک عمر زندگی  در هوایی که توهم او نفس کشیده ؛به امید آنکه دوباره آن توهم ظاهر شود...

و موجودی که شاهد تمام اینهاست .

شاید حتی فارغ از اندیشه درد؛ تنها نظاره گر است.در ذات او  رنج وعشق جایی ندارد.

سولاریس احساس ندارد.تنها نگاه میکند.

نقل از کتاب سولاریس:

...و سپس سالها در میان دستگاهها و اشیایی که با هم لمس کرده بودیم ،در هوای که هنوز خاطره نفسش را حفظ کرده بود؟به خاطر چه چیز؟به امید بازگشت او؟من امیدی نداشتم.در درون من تنها یک چیز زنده مانده بود:انتظار.چه اجابتی،چه ریشخندی و چه رنج هایی را هنوز انتظار می کشیدم؟هیچ نمی دانستم و از همین رو بر این باور تزلزل ناپذیر همچنان پای می فشردم که زمان شگفتی های سهمناک به سر نرسیده است..

پیوست :فصل دوم وسوم هری پاتر و شاهزاده نیمه اصیل هم تو سایت زیرآبیوس برای دانلود در دسترسه..

 

/ 32 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ليلا

آهان اين پايينی من بودمااا :ديی

صادق بداعت

غيبت تو حضور خداوند گونه‌گي‌ست‌. آن لحظه كه تو نيستي‌، همان دم معجزه رخ نموده است‌. گسستن از وابستگي‌ها به معناي رهايي از بردگي‌ و اتكا به چيزي يا كسي است‌. اين گسستن‌، آزادي بيكراني به همراه دارد. تنها آزادي واقعي‌. سلام. نمي دونم چرا بعداز خوندن متون زيباي شما ياد اين جملات افتادم... به هرحال جملات شما بيشتر از چند دقيقه جاي تامل و فكركردن داره، با اجازتون يه نسخه از اين صفحه رو پرينت گرفتم. به اميد رهايي.

ليلا

تويه عمرم يه بار عين بچه آدم حرف زده بودم...اونم اشتباهی ریپ زدم!!! .... اصلآ شانس ندارم...ديگه خجالت ميکشم نظر بدم... ميگم بيا آپديت کن...نظرای نوينم تو گلوم گنديده!

محمد(يه دل خاکی با کلی پاکی )

Np من کامنت خودم رو درج ميکنم در مورد چرتلاگ بايد بگم که به نکات ظريف و دقيقی با مهارت زياد اشاره کرده بودی ... بابا مَبايل / بابا اسکان / بابا کاتب / بابا اردک/ بابا ... ( !؟! )

محمد(يه دل خاکی با کلی پاکی )

واقعيت و توهم هم مرز هستن از ديد شخصی خودم . ميشه با يه تلنگر از توهم به واقعيت رفت يا با يه پلک زدن و چشم بستن به توهم سفر کرد ... خيلی دوست دارم تو زندگی کمتر دچار توهم بشم و بيشتر واقع گرا باشم ... البته فقط دوست دارم ...

فرید

در مورد سوالتون باید بگم نصف عمر مفیدم سپری شده ! در مورد "سالها پیش" هم باید بگم :شاید فاصله مکانی هم در این عبارت ناخود آگاه اضافه شده که این برداشت رو کردین .... و اما در مورد اين متن ،نظر دادن با یه کامنت خیلی سخته ! ولی من میگم : برای من آنچه اتفاق افتاده (گذشته) توهمی بیش نبوده که فقط ازش درس میگیرم و آنچه هنوز اتفاق نیفتاده (آینده) واقعیتی ست که برایش باید برنامه ریزی کنم و سعی کنم ازش بخوبی استفاده کنم . اگه جای این دو رو باهم عوض کنم زندگیم کلا ً دگرگون میشه .