همیشه من در حال جان کندن برای دل‌کندن بوده‌ام.

همیشه باید از یک جایی یک کسی، یک چیزی دل بکنم. همیشه هم که دل‌کندن مثل مردن سخت است و درد‌ناک. هر بار از یه جایی یا یه کسی یا یه چیزی دل می‌کنم،  باز خودم را وسط یک موقعیتی می‌یابم که باید دل‌بکنم.

انگار قرار نیست این زنجیره‌ی شکستن‌ها و دل‌کندن‌های من تمام شود.

انگار همیشه در جای غلط بوده‌ام. درجایی که نباید باشم. مثل یک تکه‌ی پازل که همه‌اش جاهای نامناسب چپانده شود و بعد جای مناسبش هم معلوم نباشد.

دلم خیلی می‌خواد فریاد بزنم، خدایا بس است دیگر! بگذار آرام بگیرم.

آن عبارت منسوب به عیسا هم همینطور! گاهی دلم می‌خواهد همان را فریاد بزنم:

پدرم! پدرم! چرا مرا به خود واگذاشتی؟

حالا من البته بدبختی‌های عیسا را نکشیدم، ولی حال و روز زندگیم واقعن بد و دردناک است. یک تراژدی به معنای واقعی کلمه. هر چه بیشتر تلاش می‌کنم، بیشتر فرو می‌روم.

دوست داشتم زمان در همین روزها و همین اتفاق‌ها متوقف می‌شد و ادامه نمی‌یافت. دوست داشتم همینطور می‌ماند و اینبار دیگر مجبور نبودم دل بکنم.

من به همین هم راضی بودم. به همین گذران معمولی روزها اگر طوفانی را که پس این روزهاست نمی دیدم. افسوس می‌بینم آسمان را که همینطور از ابر انباشته می‌شود.

 آسمان بخت من است و به زودی طوفان درخواهد گرفت. طوفان می‌شود و ریشه‌ی مرا می‌کند. صبح فردای بعد از طوفان، روح من روی آبهای روان همراه تنه‌ی شکسته‌ی درختها و آشغال‌ها می‌رود به یک جایی. چه می‌دانم کجا! شاید همان سوراخی که از آن آمده.

اینجا جسم من می‌ماند روی زمین افتاده. جسدی که اینهمه وقت به دوش کشیدمش، روی زمین‌ می‌افتد و بعد چه کسی جسد مرا حمل خواهد کرد؟

بعد مردم می‌گویند: بیچاره‌ی بی‌روح، تقصیر خودش بود. راحت‌تر از این حرفهاست.

*‌ * *

دیوانه بودن بهتر از معمولی بودن است.

* * *‌

ریشتر ده را خوانده‌اید؟ یک شخصیتی هست توی این کتاب به شدت شرح حال و اوضاع احوالش مثل من است. فقط کاش من هم صلابت او را داشتم.

*‌ * *

اون داد و قال عیسا رو بالای یه وبلاگی خوندم خوشم اومد!

/ 7 نظر / 3 بازدید
الهام

عالم ديوونگی عالم قشنگيه که هر عاقلی حق ورود به اونو نداره . کاش ديوونه بوديم و سرمست از اين دنيای بی قانون . وبلاگ قشنگی داريد. دلی شاد داشته باشيد.

شیرین

کدوم شخصیت ریشتر ۱۰؟ نگو اون یارو که میره مسلمون میشه! اگه بگی آره، واقعا به تفاوت عظیم بین خودمون پی می‌برم! اسمش رو یادم نمیاد، ولی هنوز یادمه موقع خوندن کتاب چقدر ازش متنفر بودم! هنوز هم هستم!

شیرین

هان ... یادم اومد! دن نیوکمب؟

یه غریبه

دل کندن سخت است بسیار سخت است ولی دل نبستن آسان تر است! یاد گرفتم که اگر درد دل کندن را دوست ندارم پس دل نبدم. Everything is a copy of a copy of a copy of a copy ........

دختربارانی

نه شیرین جان اون نیست. آخه تو بین من و اون شباهت می‌بینی؟ یه غریبه چرت گفتی عزیزم! این چیزا یاد گرفتنی نیست....

فافا

کاش ميشد کاش ميشد به قول يه غريبه به دل ياد داد که دلبسته نشه...تا بوده همين بوده..نمی دونم ام خودم شايد زمان اشتباه مکان اشتباه و به شخص اشتباه دل می بندم و بعدش...جان کندن برای دل کندن....آره هميشه همين بوده...به قول يکی که خودت خوب می شناسی و فقط حرف قشنگ می زنه بهم گفت (البته خيلی وقت پيش) که شايد من آدم ها رو با دو دوتا ساده خودم محک ميزنم...به گمونم تو هم همينطوری..شايد خيلی ساده لوحانه همه چيز رو می بينيم و خب همونقدر ساده دل می بنديم و اونوقت.....ولش کن...