قصه‌ی پریان

طعم گس رفتنت هنوز لای دفتر خاطرات باقی مانده. گس مثل خرمالوی گس. مثل خرمالویی که نرسیده از درخت چیده باشند و هنوز حسرت بودن به شاخه در تمام رگ و پی خرمالو باقی باشد.

وسط یک‌جور قصه‌ی پریان باورنکردنی گیر کردم.

من شدم، آدم عاشق داستان که دلش را داده به باد و منتظر است جادوگری پری‌ای چیزی از راه برسد و به پاداش وفاداری عشقش را بهش بدهد، تو و آن بقیه‌ی آدم‌های بیرون هم شدید، همان‌هایی که توی قصه‌ی پریان هستند، اما باورش ندارند.

همه چیز درست مثل قصه‌ي پریان شده. ببین،

یک لحظه، یک نگاه ، یک عمر دلبستگی. درست مثل قصه‌های پریان. با این تفاوت که اینجا قصه‌ي پریان نیست!

آدم‌های توی قصه‌های پریان جا دارند تا ابد لا به لای صفحات کتاب اشتباه کنند و دل ببازند و پای عاشقی‌هاشان بشینند. آدم‌های توی قصه‌های پریان وقتی تحقیر هم می‌شوند باز سربلند هستند، چون قهرمان قصه‌ی پریان هستند. کم چیزی که نیست!

شاید هم راست است که می‌گویند دنیا یک قصه‌ي پریان شگفت‌انگیز است.

*  *  *

دیشب خواب پرستو و تو و لبخند دیدم.  خوابم طعم بال‌های پرستو می‌داد. پرستوی توی خواب گذاشت نوازشش کنم، مادربزرگم اگر زنده بود، لابد می‌گفت علامت خوبی بوده. ولی می‌دانی که این روزها تنها چیزهای واقعی کابوس‌ها هستند. کابوس اگر ببینی، بی‌برو برگرد تعبیر می‌شود، ولی در مورد رویااینطور نیست. رویاها متعلق به دنیای دیگر هستند.

تمام مدت توی خوابم لبخند به لب‌هات بود. از آن خواب‌ها بود که دلت نمی‌خواهد بلند بشی و بعد هم که بلند شدی همه‌اش منتظری یک اتفاق خوبی بیافتد.

همه‌اش منتظرم یک اتفاق خوبی بیافتد.

منتظرم یک نفر از سمت و سوی باران بیاید، که لبخندش واقعی باشد. درست مثل لبخند‌های توی داستان‌های پریان.

 همه‌اش به خودم می‌گویم، بالاخره یک نفر خواهد آمد که سایه‌اش خاکستری و اندوهگین نباشد و توی کوله‌بارش برای من هم لبخند آورده باشد.

به خودم می‌گویم بالاخره باید یک بارانی بیاید، اینهمه نرسیدن و ناکامی را با خودش بشوید و ببرد.

بالاخره...

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

مياد! بارون رو ميگم. مياد و غصه ها رو ميبره. مگه ميشه نياد! مگه ميشه هميشه دنيا رو يه دور بچرخه. مگه ميشه هميشه بد باشه. اتفاق های خوب هم ميوفته. اگر زياد نه ولی کم کم ميوفته. ولی همه اتفاق های خوب هم يه روز تموم ميشن. توی همه دوستی ها هم يه روز دعوا پيش مياد. ناراحتي و غصه و غم هميشه هست. هميشه پيش مياد که ميبينيم نميتونيم همپای حوادث ناراحت کننده يا احساسات کسالت اميز تحمل خودمون رو بالا ببريم. منظورم اينه که خوشحال بودنمون رو نبايد تا اين حد وابسته کنيم به حوادث و اتفاقات خوش.

سارا

راستش خودم هم نمی دونم چرا اين حرفها رو ميزنم! خودم هفته پيش شديدا نياز داشتم که به اينها ايمان داشته باشم و عمل کنم ولی وقتی کسی اينها رو بهم میگفت، فقط میگفتم شما نمیفهمید!!! حالا نميدونم چرا اينجا خودم ملا شدم!!!

آزاده از کلبه ی عشق

تائیدنشود:سمیه من چقدر خرم..چقدر الاغم...بهت که گفتم پیداش شد منم که مثل یابو جوابشو می دادم.آخه من نمی دونم چرا اینقدر احمقم که جواب همچین آدم پستی رو می دم.بهت که گفته بودم ۱ ساعت پس از تموم کردن با من با یه یارو به اسم سحردوست شده بود.حالا با اون بهم زده اومده زر می زنه من تورا از نوعی دیگر دوست دارم که فراموش نا شدنی است.خفه شو پسره ی بی لیــاقت.دیروز خر شدم و رفتم دیدمش ..عوضی کنار من نشسته و از سحر تعریفمی کنه:وای چقدر مهربون بود...خفهههه شوووووو ...خاک بر سر دل منکه این قدر احمقه...دو ماه با اون دختره بوده و اومده به من می گه هرگزمهربونی هاشو فراموش نمی کنم.ولی برای دیدن احساسی که من یک سال و ۴ ماه خرجش کردم کــــــــــــــــــــــــــــــــور بود.سمیه بابک اصلا انسان نیست.اصلا یه موجود عجیب غریبه که فقط تو توهم و هپروت سیر می کنه...وای که این آدم چقدر منو از همون اول آشناییمون تا حالا چـزونده...دلم برای احساسم می سوزه هر چند که عشق نبود ولی از سر بابک زیادهم بود...آشغال پست فطرت...من گه بخورم اگه دیگه جواب این گهو بدم...اگر یه روز اومدم بهت گفتم که خر شدم و شروع کردم خواهش می کنم بزن تو دهنم تا بمیرم

آزاده از کلبه ی عشق

باید باران بیاید...باید بیاید...قبل از اینکه من تو و ما تمام شویم...قبل از آنکه باید ِ آمدنش٬ به شاید بدل شود...کاش کسی بود که مرا می گفت در این قصه ی جن و پری چرا همه جن شده اند و با من فرق دارند؟؟؟!!!شاید هم من جن این داستانم و با همه فرق دارم....!!!اما نه...حتی اگر من جن باشم کسی هست که از من هم جنتر است...روح او آنقدر پست و حقیر و رو به فناست است که نمی دانم به حال دل بی ارزشش گـــــــــــــــــــــریه کنــــــــــــم یا بخنـــــــــــــــدم؟؟؟!!!می خواهم حقارتش را به هیچ بفروشم و از پی افسانه ای دیگر بروم...افسانه ای که درآن هم جن باشد هم پری...نه مثل پلاک ۲۲ ای که از سرو رویش فقط جنو هیولا و خون آشام می بارید!!! کاش مادربزرگت زنده بود تا بگویدمان علامت خوبی است!!!

آزاده از کلبه ی عشق

تائيد نشود:قسمت دوم پلاک ۲۲ رو نوشتم تمام نفرتی که از جملات ميباره تقديم به روح بی ارزش کسی که نه انسان است و نه احساس رامی فهمد!!!!!!!!!!!!!!! وقتی نوشتن پلاک ۲۲ رو توی کلبه تموم کنم و قسمت آخرشو بنویسم ٬حتی ديگه نمی خوام ازش متنفر هم باشم...جون لياقت منفور بودن هم نداره

لاله

دوباره زمستان رسيده ... دوباره سردم است بعد اون سرمای بهاری و انجماد تابستانی ... باورم نمی شه اين همه نوشتی و باز من کجا بودم اين همه وقت ؟ ... باور کن تمام بهانه هغايم را باخته ام ... تمام دليل هايم برای ادامهء زندگی بی رنگ هستند و بی روح ... اصلا نمی دانم چه می نويسم و با چه زبانی ... ببخش اگر باز بعد طوفان به گل نشسته ام ... نه ... مثل جنازه ای گير کرده ام آن اعماق زير سنگ ها و صخره هايی که دست از سر جسدم هم بر نمی دارند ... باز خسته هستم سميه ... خيلی خسته ... خيلی ...

لاله

راز فال ورق رو خوندی ؟ من هنوز تموم نکرده ام . به گمونم امشب تمومش می کنم . نمی دونم چی می شه و کار قهرمان های داستان به کجا ميکشه ولی اون هم يک جورايی در رابطه با همين قصه های پريان هست ... يادت هست تو هلال نوشته بودم که با مداد رنگی هام بازی می کردم و دسته دسته به خونداده ها تقسيم شون می کردم ؟؟؟ اين بازی رو با ورق ها هم انجام می دادم ... ورق های قرمز ٬ خانم ها و ورق های سياه آقايون و بعد خونواده ها ... وقتی داستان راز فال ورق رو خوندم از ته دلم لبخند زدم ... یاد اون روزها و اون باز یها افتاده بودم باز ... به خودم گفتم ديدی دختر تو هم اين بازی ها رو می کردی اون هم زمانی که همه شون رو کاملا از خودت می ساختی اما حالا می بينی که توی اين دنيا يک نفر ديگه هم هست که مثل تو احساس های اون روزها و اون بازی ها رو نه تنها فراموش نکرده بلکه ازشون نوشته و يه قصهء قشنگ ساخته ...

لاله

راستی اومده بودم بگم يه مدت هست که يک بلاگ جديد در پرشين زده ام به اسم lahu ... يکی دو تا از متن های هلال رو توش زده ام ولی نمی دونم چرا دست و دلم به نوشتن نمی ره ... اين کامنت رو لطفا تاييد نکن ... با اينکه فکرنمی کنم مشکلی برای لاهو پيش بياد و اونی که به خاطرش هلال رو بستم اينجا هم سرک بکشه و دست بر قضا چشمش بيفته به لاهو و گذارش به اون جا ها برسه ٬ ولی باز هم محض احتياط ... اين قسمت نوشته ات حس آشنايی برام داشت : مادربزرگم اگر زنده بود، لابد می‌گفت علامت خوبی بوده... مواظب احساس های نازنين ات باش هر چند اگه اون ها هوای تو رو نداشته باشند ...

پسربارونی