هراس، دیو دوم..

هراس...

هیولایی است به همان هیبت اندوه، همانقدر ترسناک و بی‌رحم و قوی.

هراس از دست دادن. مهم نیست از دست دادن چه چیز باشد، مال و منال و مادیات دنیا، یا هراس از دست دادن آنکه دوست می‌داریم، هراس از دست دادن هر چیز باشد که دیو همانقدر عظیم و بی‌رحم و قوی است.

دیو هراس باعث می‌شود به پستوهای تاریک و نمور پناه ببری. یک گوشه‌ی یک اتاق تاریک و ترسناک و متعفن، زیر یک طاقچه کز کنی و بلرزی و اشک بریزی، و می‌دانی دیو آن بیرون ایستاده و قهقهه می‌زند...بی‌اعتنا به گریه‌های تو قهقه می‌‌زند، ونه خدا، نه شیطان و نه بتی که دیگرانش می‌پرسیدند، هیچ‌کدام نمی‌توانند برای رهایت از دام این دیو کاری بکنند.

ترسِ از دادن، به تاریکی هدایتت می‌کند!

در نهایت، آنچه باید بشود، می‌شود. چه ترسیده باشی و چه نترسیده باشی. اینطوری می‌شود که از اسارت یک دیو، به اسارت دیو دیگر در می‌آیی. هر دم غل و زنجیرهای گران‌تر بر دست و پای روحت می‌زنند.

در پستوهای متعفن ناشناخته شلاقت می‌زنند. نه! این تو نیستی که روحت را شلاق می‌زنی. دیوهایی هستند که آن بیرون وجود دارند و کلید رهایی از آنها ، این است که راز رهایی را فراگرفته باشی.

بدانی که چطور ترس از دست دادن نداشته باشی. ولی مگر می‌شود که دلبسته باشی و هراسناک نباشی؟

* *‌ *

ترس! ترس از دست دادن، این دیو آشناترین کسان من است. تمام زندگیم را با او زیستم. همینطور همه‌ی عمر تازیانه‌اش پاره پاره‌ام کرده و هنوز دست بردار من نیست.

* *‌ *

تو استاروارز، وقتی آناکین خواب می‌بینه که پادمه داره می‌میره، می‌ره پیش یودا و باهاش حرف می‌زنه و یودا بهش می گه ترس از دست دادن، چیزیه که به سمت تاریک نیرو هدایتت می‌کنه.

وقتی می‌ترسیم چیزی رو از دست بدیم، برای اینکه از دست ندیمش هر کاری می‌کنیم. هر متنی شیطون جلو رومون بذاره؛ بدون اینکه بخونیشم زیرشو امضامی‌کنیم.

* *‌ *

we dream of hope, and one day our dreams will come ture..

I dream of u, and one day you will come...

i keep dreaming of hope...

واسه عوض شدن جو دیوناک اینجا! یه عکس می‌ذارم که خیلی دوستش دارم! البته این عکسو توی یاهو هم گذاشتم ولی گفتم شاید یه وقت یاهو رو نبینید، اونوقت حس خودپرستی من ارضا نمی‌شه..

148fs929952.jpg

/ 33 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختربارانی

عزيز بی نام و نشون اندوه همون ياس هم ميشه که باشه! و در ضمن خير! اينها ارجيف بنده هستند! چه ربطی دارن به سيلماريليون؟

ج.ش.

پرنده ها بتماشای باغها رفتند پرنده ها بتماشای باغهای نیم‌سوخته رفتند و ابرهای یائسه و رودهای تنبل پرنده‌ها با بالهای نیم‌سوخته و چهره‌های نیم‌سوخته برگشتند و ذهن کوچکشان از طنین فاجعه لبریز شد

ن. باور

سلام هنوز ....

الهام

انرژي حياتي نيروي جاودان هستي چرا با اينكه نيروي با اين عظمت در درونمان داريم در رنج هستيم؟

دختربارانی

الهام جان جوابش ساده است. چون همچون نیرویی درونمون نیست و ما خودمون رو با توهم داشتن یک نیرو گول می‌زنیم... همین من که دارم این کامنتو می‌ذارم بسیار وقتا هست که دوست دارم وجود اون نیرو رو باور کنم، ولی در نهایت خبری نیست!

سلام دوست عزيز از اين نيرو يا امثال آن فقط برای درمان استفاده نمي‌شود موضوع انرژی حياتی است که در درونمان داريم و قادريم از آن استفاده کنيم برای خلق کارهای بزرگ اين نيرو هم يکی از اسامی نيروی حياتی است .دردهای انسان درمان شدنی هستند چه روحی و چه جسمی فقط با به دست آوردن شناخت از آنچه در درونمان داريم و شکوفا ساختنش موفق باشيد

اميدقلب طلايی

وقتي ميان چشمهايت رغبتي نيست ديگر براي دل سپردن فرصـــتي نيست بگذار تا عاشـــقترين مـــــردم بداننــــد بين من ودستان گرمت نسبتي نيست تا انتــــهاي ماجــــــــراهم پي نبرديــــم ازمشرق چشم تو مارا قسمتي نيست چنديست ميگيرد دلم باور كن اي دوست در حجم دستان تو ديگر وسـعتي نيست معــــــذورم از عشـــــقت ببخشايم پريزاد ديگر براي دل سپردن فرصـــــــتي نيست. سلامی ديگر درفرصتی ديگر بااحترامی بيشتربه دختری بارانی گل که ازهمه خوشبو تراست.

لی لا - آبی آسمانی

انگار من به گرد پای تو هم نمی رسم... اين ترس خاص رو من هميشه داشتم از وقتی ياد گرفتم که چيزی توی يادم بمونه.

اشراق

سلام دوست عزيز مطلب خوبی بود برای رهايی از تاريکی به نور بشتاب من تازه آپ کردم به من سر بزن منتظرتم نورالانوار نگهدارت