مکتب من عشق است و گل و نان

مکتب من عشق است و گل و نان.مکتب من پرورش دلیست که در آن عشق باشد .عشق برای آدمیزادگان،برای پرندگان برای زمینی که پشتش از جنایات ما خونین است،برای روح جهان... مکتب من یک بغل گل رازقی است، برای دستهای همه کسانی که دم غروب و زیر آسمان ابری دلداری ندارند.. مکتب من می گوید لعنت به مال دنیا.مال دنیا تا آن هنگام خوبست که وابسته به نااهل نباشی و بتوانی دردی از دردمندی دوا کنی..مابقیش را لعنت.. نان و گل و عشق برای زندگی کافیست.. در مکتب من هر روز و هر لحظه می باید عشق را گسترش داد.خدای من عشق است و تنها آن هنگام خشنود است که میبیند عشقی واقعی و انسانی در قلبی می درخشد. آی شما که فکر میکنید خدایتان را با روزه و نمازهایتان فریفته اید..آی شما که دم از کتاب آسمانی میزنید و هر روز با دستها و زبانتان کتاب آسمانیتان را به گریه می اندازید...مکتب من عشق است و گل و نان.. بدانید که فراست خدایتان ورای تصورات شماست .دست از فریفتن او بردارید ! خدای من عشق است وانتظار هیچ معجزه ای از آسمان ندارم جز عشق. زمانی دلم را برای عشق باز نهاده بودم و می پنداشتم تمامی خلق خدا لایق عشق هستند واین وظیفه ما نیست که قضاوت کنیم.اکنون نیک میدانم که دل آدمی گذرگاه هر بی سر و پایی نیست.محبت کردن به برخی ستم است به عشق و خدای عشق را گریان می سازد.عیسی بن مریم  کوشید تا تمام خلق خدا را دوست بدارد اما پاداشش تاجی از خار بود بر سرش و میخهای آهنین کوبیده بر دستانش تا او را بر صلیبش استوار کنند. همین شما بودید که عیسی را به صلیب کشیدید.همین شما که دم از کتاب آسمانی می زنید.پسر مریم اگر میدانست در دل سنگتان هیچ محبتی اثر نمی کند... مکتب من عشق است و گل و نان..مکتب من دوری کردن  است از هر کس وهر چیز که عشق را لکه دار میکند . پ.ن..1فقط کامنتهای دوستان و عزیزانی که همیشه همراه و همدل بودند و عزیزانی که منت میگذارند نوشته های بنده را میخوانند و نظر میدهند برایم مهم هستند و لا غیر. پ.ن.2. با تشکر از احسان خازنی که  با نوشتن جمله نان و گل وعشق برای زندگی کافیست به یادم آورد مکتب من مکتب عشق است.    

 

/ 62 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بارون

مردی که با تو ندارد جنگ از حمله نگاه تو خواهد مرد...!

غريبه

عصاره ی پیام من عشق است. پیامی ساده وبی پیرایه دارم:عشق در عشق ابهامی وجود ندارد ابهام در ماست نه تشریفاتی در عشق است ونه فرضیاتی فلسفی عشق ره یافتی ساده ومستقیم به زندگی است کلمه ی ساده وبی پیرایه ی عشق معجزه ای در خود نهفته دارد عشق ورزیدن مهارت نیست بلکه امکانی بالقوه در همگان است به همین سبب امید آن هست که روزی همگان به بلندای بلند عشق صعود کنند در واقع تنها در چنان روزی است که انسانیت حقیقی زاده می شود.

ساحل

آمدی برای عذر خواهی قبول.منو ببوس دست وپامو هم ببوس..فقط حرف اضافه نزن..من برا نظر دادن ازکپن استفاده نمی کنم.آزاد نظر میدم برای همين هرچه دلم بخوادمی گم وهرچه دلم بخواد می نويسم..ولايت من همينجاست..اگه منظورت اميده من اميد نيستم..تازه گردن کلفتای ما نتونستن دپورتشون کنندولايت.تو حشره هم نمی تونی..چون برای اينکارهنوز کوچولويی وکوچولو می مونی..سميه بااينکارای احمقانه ات ازت خوشحال هم نمی شه..چون باعث رنجش خاطر مخاطبينش می شی..نمی دونم کدوم کارگردان نقش بادامجون دور بشقاب رو بهت داده.وبرام سواله که تو چرا اين ذلت رو قبول کردی وداری دراين نقش ايفای وظيفه می کنی. بيا پيش خودم يک نقش خوب بهت می دم..من ديگه نمی خوام سميه رو اذيت کنم.اگه مردی آدرس وبلاگ خودت رو بده تا اونجا بیام سراغت وحالتو اونجایعنی درخونه ات بگیرم.

ميرزا بنويس

ساحل جان بخاطر خدا...درسته که اينجا دنيای مجازيه و ماها همديگر رو نميبينيم و نميشناسيم و...ولی حرمتها هم اگه تو همين دنيا حفظ بشه خوبه...اگه آدرس وب نيست اما آيدی همه هست که جوابشون رو شخصی بدی...جناب آشيل از شما هم می‌خوام جواب ندين بخاطر سميه...اينجا اتاقی برای دعواهای شما نيست...اصلا اينايی که من ميبينم که دعوا نيست چون دعوا طرف مشخص خودش رو داره و علت مشخص تري...من به مشکلش کاری ندارم ولی چون طرف دعوا اينجا نيست پس اشتباه اومدين...هر چند که اگه به مشکلش هم نگاه کنيم باز هم اشتباه اومدين...بعضی وقت‌ها گذشت از خيلی حوادث جلوگيری می‌کنه...جفتتون الان داغ کردين...يه ليوان آب سرد بخورين و يه قدمی بزنيد تا حالتو جا بياد و اينقده اين سميه خانمی ما رو اذيت نکنين...

ميرزا بنويس

سلام دوستم. سميه جون ببخشيد ولی واقعا ديگه کلافه شدن از اينکه اينجا شده روم دعوا...چرا کاری نميکنی...يه پست جديد بذار و يه مدتی نظرات رو غير فعال کن تا آتيش‌ها بخوابه.../تا دوباره...

rainygirl

ساحل خودت خیلی مردی پس چرا آدرس اون وب کذائیت را نمیذاری؟؟؟دیدی! دیدی بازم حرفی زدی که خودت بهش عمل نمیکنی..پس دلگیر نشو وقتی میگم فقط حرف میزنی...آشیل دوست منه...و اگه تو بادمجون دورقاب چین امید نیستی پس حتما خود امید هستی...در نهایت فرقی نداره...تو کوچیکتر از اونی که من یا دوستام رااذیت کرده باشی..فقط خودت را نشون دادی..آشیل ازت خواهش میکنم دیگه جوابشو نده...اهمیتی هم به حرفاش نده اگه خودش مرد بود آدرس وبلاگش را میداد..حالاکه نیست ولش کن..میرزا جونم تو ناراحت نشو..واسه چی نظرات را غیر فعال کنم؟؟ایشون اینجوری خودشون را بیشتر معرفی می کنند..همه میدونند ساحل کیه...آقای ساحل هر وقت تونستی به جای عبارت نازته..بگی نازتو....اونوقت میفهمم تو امید نیستی...اونقدر ها هم که ادعات میشه باهوش نیستی چون نمیتونی از پس لهجه خودت بر بیای..ولی مهم نیست..من که نوشتم بیخیال شو......ولی تو که میخواستی خوبی و شرافت مردمت را ثابت کنی به بد راهی رفتی....لطف کن دیگه جواب نده..پیام هم دیگه جواب نمیده...اگه به قول یکی از شاعران که اسمش یادم نیست دیو نیستی و خوراکت شر انگیختن نیستن..برو..

آشیل

چشم من ديگه ادامه نميدم! (به جای اين که بيای خونه مون تلپ بازی این حرف ها بيا مسنجر! این هم آخرین حرف من در مورد مرد زن نما)

ساحل

بعضيها با روان شناسی خوندن خودشون روانی می شن. سميه تو هم مصداق همونايی! پس بی خود نيست که بهت می گم آشيل خودتی!چون او لين بار کسی که به اين جور غلتهای املائی وگويشهای محلی گير داد توبودی.بعدازتو آشيل اين حرف را زدودباره بعدش تو امدی تاييد کردی.واين نشان ازيکی بودن تان ميده..اگه مغز کوچولوتو يکم بجای روان شناسی ازمطالعه درمورد انواع گويشها درشهرستانهای مختلف پرمی کردی الآن اين حرف را نمی زدی..ضمنااگه من می خواستم غلتهای اینچنینی شمارا ليست کنم مثنوی که چه بگم باندازه دیوان سعدی مي شد..حرف آخر اينکه به گفته من اعتماد کن چون می خوام باهات روراست باشم.اگه بازم به پروپای من بپيچی اون وقت خودمو بيشتر ازاين نشون ميدم.من بادامجون نیستم بخاطر خودم میام اینو بفهم ..ازدوست عزيزم آقا ميرزا عذرخواهی می کنم که باعث تکدر خاطرشان شدم.عزيزم ميرزا جان اينا دست از سرم برنمی دارند..با سميه قطع می کنم آشيل شروع می کنه با آشيل قطع می کنم سميه..ازدست اينا خسته شدم..سميه بازم شروع کردی!!پس فقط خواهشاآدرس وب رو ازمن نخواه!همين ميدان برای تازيدن اسبهامون خوبه.

سارا

سلام.صادقانه می گويم.زيبا می نويسی و لطيف.به من هم سر بزن و با ترنم نفست واژه های غريبانه ام را قوت بخش.

بارون

باز هم سلام!يه وقت نکنه صفحه پيام ها روغير فعال کنی هاااا!کامنتها و طرز صحبت هر کسی معرف شخصيتشه!بهشون اعتنا نکن!وثابت قدم باش!برات آرزوی موفقيت ميکنم!