توضیح درباره‌ی اسم وبلاگ.

اسم این وبلاگ هست«وب‌نوشته‌های یک برنامه نویس»

این اسم چیزی درباره‌ی ماهیتِ مطالب نمی‌گه. یک برنامه‌نویس یک انسان است، مثل سایر انسان‌ها و ممکن است درباره‌ی خیلی چیزها بنویسد. برای همین من متوجه نیستم دوستان چرا باید گمراه شده باشند!

قضیه خیلی ساده است، این عنوان تنها چیزی که به خواننده می‌گوید، این است که نویسنده‌ی این وبلاگ یک برنامه نویس است، اما چیزی از محتوای وبلاگ نمی‌گوید.

اسم این‌جا :«ترفندها و نکاتِ برنامه‌نویسی»، «آموزش برنامه‌نویسی»، «برنامه‌نویسی برای احمق‌ها» و... چیزهایی از این قبیل نیست که دوستان گمراه شده باشند.

در ضمن فکر می‌کنم اصلا و ابدا مودبانه نباشد که آدم به یکی بگه اسم وبلاگت را عوض کن. این‌جا یک دنیای مجازی است و هویتِ مجازیِ ما با این اسم‌ها شکل می‌گیرد. وقتی به یکی بگویی اسم وبلاگت را عوض کن، مثل این می‌ماند که توی دنیای واقعی به یکی بگی اسم شما نامناسب است، برو عوضش کن. که خب مسلمن هیچ انسان مودبی این کار را نمی‌کند.

بنابراین دوستان، لطف کنند به جای دادنِ پیشنهادهای غیرمودبانه، یک کمی این سطحی‌نگری‌شان را کنار بگذارند و در معنای اسم خوب دقیق شوند، تا متوجه شوند که هیچ ایهام و ابهامی در این اسم وجود ندارد. قرار نیست یک برنامه‌نویس، هرچه که نوشت برنامه باشد.

یک لطفی به من و خودتان بکنید و اگر حرفی برای گفتن ندارید، کامنت نگذارید!

 

/ 4 نظر / 31 بازدید
باور

سلام دختر بارانی انتخاب نام وبلاگ با سلیقه گرداننده انتخاب میشه اما اگر نام دیگری به پیشنهاد شد, آن را نباید غیر مودبانه نامید بشرطی که فقط پیشنهاد باشه. معمولا نام هایی که نویسنده وبلاگ انتخاب میکنه بر پایه و اساس خاصی انتخاب میشه. یکی چون از گل نرگس خوشش میاد ممکنه وبلاگش را نرگس بنامه و دیگری ممکنه بر اساس مهارت و یا شغلش نام را انتخاب کنه. اما مهم محتویات وبلاگه نه نام وبلاگ. به نظر من این وبلاگ اسمش هر چیزی که باشه, محتویات نوشته هاش چه نوشته های ادبیش, چه خلاصه کردن کتاب ها و ترجمه کتابهاش, چه مقالات آموزشیش در نوع خود بی نظیره. دختر مهر ممکنه کسانی باشند که با نظر من موافق نباشند اما هر چیزی را که در بالا نوشتم نظر واقعی منه. نکته آخر اینکه, با وجود اینکه اسم وبلاگت وب نوشته های یک برنامه نویسه اما من کماکان دوست دارم هر وقت که کامنت میزارم با استفاده از دختر مهر و دختر بارانی شما را مخاطب قرار بدم.[لبخند] فعلا [خداحافظ]

فرزام

این مشکل مردم نیست. در واقع مشکل برنامه نویسیه. اینه که ما برنامه نویسها بد بخت ترین و خوشبتخت ترین آدمهای روی زمین هستیم. مشکل اینه که یه برنامه نویس باید بتونه از همه چیز سر در بیاره و این بخاطره مغز تمرین یافته برای حل الگوریتمشه در حالیکه اکثر مردم (متاسفانه حتی تعداد زیادی از خود برنامه نویسها) هیچ چیز در مورد برنامه نویسی نمی دوننن. ذهن پویای یک برنامه نویس اولین چیزیه که اون رو تو دردسر می ندازه.

borninazar

ببین خواهر جان مردم به اسمی که تو برای بچه‌ات هم انتخاب میکنی هم کار دارند چه برسه به اسم وبلاگت و چه برسه به دنیای مجازی

امیر

باور جان، من کاملا با صاحب وبلاگ موافقم! وب‌لاگ یک محیط کاملا شخصی است که نویسنده‌اش دوست داشته با دیگران تسهیم کنه و بهشون اجازه بده فکرهاش رو بخونند و نظر بدند. نه این که یه دفعه بزنند که اسمتو عوض کن. مثل این میمونه که بری مهمونی خونه کسی، بعد بگی کاشکی رنگ دیوارو قرمز می‌زدی، یا چرا مبل چرمی نخریدی؟ اینا خیلی بی‌ریخته! خلاصه بلوجان همین‌جوری خیلی خوبه! حمایتت می‌کنیم!