گاهی وقت‌ها، یک وقت‌هایی..خیلی وقت‌ها

بعضی آدم‌ها یک قابلیت شگفت‌انگیزی دارند، آن‌هم این که می‌توانند به خودشان دروغ بگویند و بعد خودشان دروغ‌های خودشان را طوری باور کنند، انگار که اصلن دروغ نبوده و عین حقیقت بوده.
خیلی جالب است نه؟ آدم از بیرون که به قضیه نگاه می‌کند، فکر می‌کند با یک ابله درست و حسابی طرف است، منتها موضوع این است که آن ابله، راحت زندگی می‌کند. هر کار اشتباهی که می‌کند، هر بیراهه‌ای که می‌رود را به پای دیگران می‌گذارد، به دیگران دروغ می‌گوید و بعد خودش هم باور می‌کند و امر بهش مشتبه می‌شود و بعد خیلی خوش و خرم زندگی می‌کند، انگار که اصلن اتفاق نادرستی نیافتاده.
یا بعضی‌ها هستند که در مورد خودشان اغراق می‌کنند، قابلیتی را که ندارند، دانشی را که نیاموخته‌اند، مهارتی را که دارا نیستند، ادعا می‌کنند و بعد یواش یواش از دل خالی‌بندی به یقین هم می‌رسند. منتها یقین الکی که پشتش هیچی نیست.
 
*  *  * 
اگر آدم بفهمد یک کسی درباره‌ی یک چیز ناخوشایندی بهش دروغ گفته، باید بابت شنیدن دروغ ناراحت باشد، یا بابت راست نبودن آن چیز ناخوشایند خوشحال؟
اگر آدم(آن‌قدر ابله بوده باشد) که آن خری را که دروغ گفته، دوست داشته باشد چه؟ باید بابت دروغ عصبانی باشد، یا خوشحال که راست نبوده؟
 
این قسمت، به آن قسمت بالا هیچ ربطی نداشت.
*  *  *
 
من امروز بیست و شش، هفت طولِ پنجاه متری را شنا کردم. که تازه بعضی از طول‌ها را کرال سینه یا کرال پشت رفتم. وسطش هم یک چیزی حدود هفت هشت دقیقه استراحت کردم. من راضی هستم!ژ
 
*  *  *
گاهی وقت‌ها از همه‌ی کسایی که صاحبِ آرزوهای من هستند، متنفر می‌شوم.
گاهی وقت‌ها حجم اندوه خیلی بیشتر از گاهی وقت‌های دیگر است.
گاهی‌ وقت‌ها حسرت، مثل یک حجم عظیم و خاکستری، روی تمام وجودِ آدم سنگینی می‌کند.
گاهی وقت‌ها همه چیز تلخ و دردناک می‌شود.
 
بیشترِ وقت‌ها از خودم می‌پرسم اصلن چرا زنده‌ام؟
یک‌وقت‌هایی به زمین خیلی نزدیک هستم و حس می‌کنم، امروز قدرتش را دارم که توش فرو بروم و راحت بگیرم بخوابم، تا روزی روی برگِ قرمز رنگ افرایی، یا توی گل‌های سفیدِ یاسی دوباره سبز شود.
یک‌وقت‌هایی حس می‌کنم، خودش است، امروز دیگر، وقتِ خوبی است برای نبودن. برای مردن.ژ
گاهی وقت‌ها وسوسه خیلی عمیق می‌شود.
 
 
/ 10 نظر / 9 بازدید
باور

سلام دختر بارانی اگر بتوانیم از نگاه افرادی که ما آنان را دروغگو یا ابله میپنداریم ببینیم, به احتمال بسیار قوی درصدی از آنان نه تنها خود را دروغگو نمیدانند بلکه برای کردار و گفتار خود توجیه هم دارند و بیجهت نیست که بقول شما بعد از آن هم خیلی خوش و خرم زندگی می‌کند. بعضی از افراد نیز با تکرار اینکه دارای قابلیتهایی هستند, امر را بر خود مشتبه میکنند که واقعا دارای آن ارزشها هستند (البته من معتقدم که گاها این چنین رفتاری در بعضی افراد باعث پیشرفت آنان میشود).

fafa

نمي‌دونم..من هم چنين كساني رو مي‌شناسم اما گاهي كه با خودم خلوت مي‌كنم حس مي‌كنم من هم گاهي از اين دروغ‌ها به خودم گفته‌ام و كم‌كم باورم شده‌اند البته به گمونم نوع دروغ‌ها فرق مي‌كند!!![ناراحت]شايد هم آدم‌ها براي فرار از واقعيت خودشون رو و يا ديگران رو فريب ميدن...البته اينكه يه خالي‌بندي رو بتوني به ديگران القا كني هم قدرتيه واسه خودش!!![چشمک]

فرمهر

همين الان وب لاگ 360 درجه ات را خواندم. خيلي حيف شد، ولي بعدش رفتم و وب لاگ خودم را نگاه كردم؛ زندگي من (و همه) هم بالا و پايين دارد. همين الان اگر اين نوشته ها را پشت سر هم بخوانيم مي بينيم كه چقدر شيب نمودارهاي نزولي زياد است. در هر حال شاد باشي

مهشید

می گن پهنای حرمان هر کس به اندازه ی فهمیدن هاشه ! شاید الان بیشتر می فهمی ...

لی‌لا -آبی آسمانی

اینها بیمارند ... نیستند؟ در هر دو حالت به نظرم مساله خیلی سخت و دردناک است چون به هر حال هم حقیقت و هم آن آدم و هم تو کم ارزش محسوب شده‌اید! باریکلا چه شناگری... :) همین گاهی وقت‌ها تمام زندگی آدم می‌شوند.

پرند

سلام آن کس که بداند و نداند که بداند بیدارش نمایید که در خواب نماند کاش می شد بهشون گفت دروغ نگید حتی به خودتون به نظرت می شه ... در پناه خدا محفوظ باشید یاحق [گل]

لی‌لا-آبی آسمانی

بعضی وقتها چقدر بد و بیراه گفتن حال میده :) اینو تازه کشف کردم وقتی آخرین پستمو نوشتم و عکس العملا رو دیدم ... چقدر از خراب کردن تصاویرم تو کله ی بعضیا احساس خوبی پیدا کردم.

آسمان

سلام عزيزم نميدونم درمورد كدوم يكي از اين مطالبت نظرم رو بگم فقط درباره ي اون مطلب كه درباره ي آرزوها گفتي بگم من از آدمايي كه آرزوهاي من رو دارم ميترسم چون از نظر من اونا يه رقيبند من معتقدم هر آرزويي فقط به يه سريا مي رسه پس بايد از آدمايي كه تو آرزوهام مشتركند بترسم چون ميتونند هر كدومشون يه خطر باشند براي اينكه من به آرزوم نرسم[چشمک] خوشحال ميشم اگه بهم سر بزني[گل]

نهان کوچولو

به نظرم تو شناخت خوبی نسبت به افراد دورو ورت داری و در کل ادم دقیقی هستی و این تو نوشته هات مشهوده به نظرم تو تقریبا تو نوشته هات به زبان شخصی خودت دست پیدا کردی و ان خیلی خوبه که من مخاطب تو رو تو نوشته هات حس کنم.