بقیه‌ی قبلیه!

حالا یک جایی ایستادم، شبیه به جنگل. جنگل اشباح است انگار. یک جور نور آبی محو افتاده روی جنگل. نور ماه که نمی‌تواند باشد، نور ماه این رنگی نیست.

حالا کم کم دارد حالیم می‌شود اینجا چه خبر است. سقوط کردم به دنیای زیرین. نکیر و منکر هم لابد دیدند، امیدی به من نیست و بیخیال شدند.

اینجا یک جنگل مردگان است در دنیای زیرین. جسمم آن بالا تو یک اتاقی خوابیده. توی بالاترین اتاق یک برج، و روحم اینجا این پایین در جنگل مردگان گیر افتاده. هر چه فکر می‌کنم نمی‌فهمم چرا همچون اتفاقی برایم افتاده. روحم از جسمم افتاده بیرون و سقوط کرده، انگار که جسمم لیوان آب بوده باشد و بعد یک کسی لیوان را سر و ته کرده و روحم از توش ریخته بیرون.

بیچاره جسمم آن بالا خوابیده، توی بلندترین اتاق یک برج و من این زیر توی این جنگل دلتنگ گیر افتادم. جسمم وقتی بیدار شود، می‌فهمد یک چیزی کم دارد، ولی احتمالن نمی‌تواند تشخیص دهد چه چیزی.

لابد حالا مثل داستان‌های کلاسیک باید شاهزاده‌ایی چیزی پیدا شود و مثلن یک چیزی را قربانی کند واز دروازه‌های مرگ عبور کند و بیاید روحم را نجات بدهد با خودش ببرد بالا.

ولی بیخیال می‌شوم،دوست ندارم خواب کلاسیک ببینم.

جسمم توی بالاترین اتاق آن برج بیدار می‌شود و شروع می‌کند به گشتن دنبال آن چیز گم شده. بعد من این پایین کورمال کورمال، سرحدات دنیای مرگ را پیدا می‌کنم. یک دیوار بلند و تاریک است که همینطور رفته بالا. لابد فکر می‌کنید برای یک روح نباید از کوه بالارفتن سخت باشد ، ولی اینطوریا هم نیست! خدا را شکر می‌کنم که جسمم کوه‌نوردی می‌کند، چون حالا کار برای من راحت‌تر است.

حالا بالاخره دیوار را می‌گیرم و راه می‌افتم بالا، وقتی فکرمی‌کنم چقدر سقوط کردم تنم می‌لرزد، ولی چاره‌ایی نیست، این قصه قرار است بدون شاهزاده و اینجور چیزا تمام شود.

یادم باشد وقت بالا رفتن یک دهن‌کجی هم به نکیر و منکر بکنم...

بقیه‌ی خواب باشد برای بعد. حالا دیگر باید بیدار شوم.

پ.ن.دلم خیلی خیلی می‌خواد یک متن عاشقانه‌ی قشنگ بنویسم، منتهاش به هزار و یک دلیل دستم به نوشتن نمی‌ره...فقط اگه نوشتم لطف کنید و به خودتون نگیرید!15.gif

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دختر بارانی

همینطوره که میگی لاله‌ی عزیز...مقداریش خواب بود، مقداریش خواب توی بیداری، مقداریش بیداری توی خواب..خلاصه خیلی جاهاش ساختگی بودن...ای کاش می‌شد دنیای رویاهام رو بیارم این بیرون....ایکاش می‌شد...

سارا

اين متن زيبات با اون لحن و تيکه هاش من رو ياد نوشته های اون دوست مشترکمون ميندازه. ولی با اين تفاوت که نوشته تو به اندازه نوشته های اون خشانت و ضخامت!! نداره. لطيف و شاعرانه و احساس برانگيز. دوست داشتنی و شيرين! من نوشته های شيرينت را از آن تلخ هايش خيلی بيشتر دوست دارم.

سارا

ولی بیخیال می‌شوم،دوست ندارم خواب کلاسیک ببینم. خیلی باحال بود. زود باش متن عاشقانه بنویس. زود باش.

کوير

سلام مهربان ... خوشحالم که اينجا هستم و باز هم نوشته های زيبای شما ميبينم ... بهترينها را براتون آرزو دارم ... برميگردم ... ------------------------------------------------ روزها و روزها در شب ها مي نشينند و سايه را جمع مي زنند. شگفتا که جمع, اشياء را با سايه ها برابر نتوان زد!

شری

خیلی قشنگ بود عزیزم...کاش متن عاشقانه قشنگ رو هم مینوشتی ما هم میخوندیم استفاده میکردیم!

کمال

سلام وبلاگ قشنگی دارين موفق باشی منتظرتون هستم

لی لا - آبی آسمانی

تو بنويس ما به خودمون نمی‌گيريم... چقدر من اين لبخندت رو دوست دارم دختر! خيلی خوشگلی اين‌جا... من از اين‌جور خواب‌ها نمی‌بينم بيچاره روحم اونقدر خسته است و روزها مال ديگرانه که شب‌ها مثل بچه‌های مادر مرده می‌چسبه به جسمم و می‌خوابه :)

گردو

تعارف نکن! تو رو خدا دوست داشته باش که خواب کلاسيک ببينی! . ديگه نميشه بگی خواب زن چپ نيست. وقتی هزار و يک دليل هست که حس و حالش نباشه و دستت به عاشقانه نوشتن نره ، اگه نوشتی حتما اون يک دليل رو که زده اين هزار و يک دليل ديگه رو تار و مار کرده رو هم بنويس. يادمه صد و پنجاه روز قبل هم يه چيزی نوشتی و بعضيا به خودشون گرفتن.تازه اون عاشقانه هم نبود.اگه ميشه وقتی نوشتی صراحتا اسم مخاطبت رو هم بنويس که ما به خودمون نگيريم.يادمه صد و پنجاه روز قبل هم که شاکی بودی از اينکه آدما به خودشون گرفتن حرفت رو و گفتی به خودشون شک دارن ، من گفتم آدما به خودشون شک ندارن بلکه تو رو طوری میبینن که میگن از این دختر بعید نیست همچین فکر کرده باشه و منظورشم من باشم!. يه خبر خوبم بهت بدم:) احتمالا و ظاهرا و شاید بعضیا رو حضرتعالی حساس هستن!به خصوص رو ارتباطات دوستانه ات تو اينترنت. راستی از خدا چه خبر؟

ميرمهنا

آخ جون ! نميدونستم هنوز با کنترل نمايش دياده ميشن کامنتا ! اون که گفتم بعضيا رو ارتباطاتت شايد ممکنه احتمالا حساس باشن به اين خاطر بود که اون دفعه .. يعنی همين دو سه هفته قبل که برات کامنت گذاشتم باهات قهر نيستم يادته؟ چند نفر از روی همون کامنت وارد وبلاگ من شده بودن. منم حدس زدم حتما بعضيا ميخواستن ببينن اين کيه و چيکارست و چه جورياست که يهو مياد يه کلمه واسه سمیه مينويسه باهات قهر نيستم!!؟ميدونی که .. تا وقتی يه کامنت جالب نباشه برا کسی ، نميره از ته و توش سر در بياره.توی اون کامنت هم هيچ نکته فلسفی و عرفانی و عقلی و قلمبه سلمبه نبود که بگم خواستن بيشتر آشنا بشن با اين عاليجناب باسواد. بلکه احتمالا خواستن آشنا بشن با اين عاليجنابی که به سميه گفته غصه نخور باهات قهر نيستم!در ضمن لعنتی تو با اين قیافه چرا طوری حرف زدی که من اون نامه يک دختر زشت به خدا رو نوشتم!!؟تو نه تنها بد چيزيم نيستی !! بلکه خيليم خوبی!!

دختربارانی

گردو جان حساس چیه! من مردم و پوسیدم و تموم شدم رفت پی کارش! کسی رو من حساس نیست! شاید کنجکاوی باشه ولی حساس رو نمی‌دونم! خدا؟ نمی‌دونم من که ازش خبر ندارم، اونم از من خبر نداره احتمالن