صدای مهیبی در اطرافت بر میخیزد مانند شکسته شدن چینی. یک ظرف چینی خیلی بزرگ. هاله محوی از سقوط یک انسان در خاطرت هست. صدا صدای یک دل شکسته بود. نه شاید هم شکست تمامیت یک انسان. برگهای زرد را میبینی که در جاده ای غبار گرفته در رقصند. درست مثل فیلمها..چیزی در باد میرود...با باد میرود..چیزی محو و دور مانند هق هق گریه فراموش شده ای ....

از زمین دور میشوی و جسد هزار تکه شده ات را میبینی..تصمیم گرفتی زندگی را ترک کنی..دور میشوی..بالا و بالاتر میروی...تو مردی!

 

و حالا چه میشود؟؟؟تولدی دوباره؟؟بزرخ؟؟دوزخ؟؟نیستی...؟؟ ؟؟آنسوی دیوار چیست؟؟؟

*****************

دیدین اخیرا مد شده تو سریالهای تلویزیون (اعم از خارجی و ایرانی)مرده ها به راحتی برمیگردن این دنیا و حلالیت میخوان یا به راست و ریست کردن اعمال پلیدشون میپردازند که یک راست برن بهشت!!!؟؟

تو این فیلم ها مرده ها(یا بهتر بگم روح ها)ی مورد بحث..همه از نوع خبیثه هستند!!یک کار بدی کردن..حق کشی کردند..حق خوری کردند و خلاصه خیلی کارهای دیگه..و موضوع فیلم یه جوریه که ملت دزد و کلاه بردار مثلا عبرت بگیرن.ولی دزدها و کلاه بردارها با خودشون میگن خوب وقتی مردیم برمیگردیم اینور ردیفش میکنیم دیگه!!!

تا حالا فکر کردین اگه ناگهانی بمیرید و بعدی هم در کار باشه و بفهمید که مردین از چی بیشتر از همه متاسف میشین؟؟کاری هست که مدام انجام دادنش را به عقب انداخته باشین؟؟حرف نگفته ای یا..معذرت خواهی و دلجوی از دوستی..؟؟؟

داشتم با خودم فکر میکردم من خیالم راحته راحته..نه ظلم کردم..نه دلی شکستم نه آبرویی ریختم..در حق خودم شاید ظلم کرده باشم..امااون چیزی که بهش میگن حق الناس به دوشم نیست..راحته راحتم..فقط شاید یک جمله ..نه ولش کنید اونم مهم نیست...واسه همینم اگه همین حالا بمیرم هم مهم نیست..پس کاش تا تبدیل به گانگستری دزدی چیزی نشدم بمیرم...