اسم این وبلاگ هست«وب‌نوشته‌های یک برنامه نویس»

این اسم چیزی درباره‌ی ماهیتِ مطالب نمی‌گه. یک برنامه‌نویس یک انسان است، مثل سایر انسان‌ها و ممکن است درباره‌ی خیلی چیزها بنویسد. برای همین من متوجه نیستم دوستان چرا باید گمراه شده باشند!

قضیه خیلی ساده است، این عنوان تنها چیزی که به خواننده می‌گوید، این است که نویسنده‌ی این وبلاگ یک برنامه نویس است، اما چیزی از محتوای وبلاگ نمی‌گوید.

اسم این‌جا :«ترفندها و نکاتِ برنامه‌نویسی»، «آموزش برنامه‌نویسی»، «برنامه‌نویسی برای احمق‌ها» و... چیزهایی از این قبیل نیست که دوستان گمراه شده باشند.

در ضمن فکر می‌کنم اصلا و ابدا مودبانه نباشد که آدم به یکی بگه اسم وبلاگت را عوض کن. این‌جا یک دنیای مجازی است و هویتِ مجازیِ ما با این اسم‌ها شکل می‌گیرد. وقتی به یکی بگویی اسم وبلاگت را عوض کن، مثل این می‌ماند که توی دنیای واقعی به یکی بگی اسم شما نامناسب است، برو عوضش کن. که خب مسلمن هیچ انسان مودبی این کار را نمی‌کند.

بنابراین دوستان، لطف کنند به جای دادنِ پیشنهادهای غیرمودبانه، یک کمی این سطحی‌نگری‌شان را کنار بگذارند و در معنای اسم خوب دقیق شوند، تا متوجه شوند که هیچ ایهام و ابهامی در این اسم وجود ندارد. قرار نیست یک برنامه‌نویس، هرچه که نوشت برنامه باشد.

یک لطفی به من و خودتان بکنید و اگر حرفی برای گفتن ندارید، کامنت نگذارید!