چهارشنبه‌ی آینده، یازدهم دی ماه، ساعت چهار تا شش در سرای اهل قلم منتظر شما هستیم. برنامه‌ی ما شبِ هاین‌لاین است. رابرت آنسون هاین‌لاین. هدف ما از بزگزاریِ این دوره در آکادمی فانتزی و این شب، معرفی هاین‌لاین به خواننده‌ی پارسی زبان بود.

ناسیونالیست‌ها یک وقت خرده نگیرند که این همه مشاهیر وطنی داریم، چرا ما رفتیم سراغ یکی از آن خارجی‌هاش. مشاهیر وطنی جایشان روی تخمِ چشم ماست، منتها ما در حد و اندازه‌ی برگزاری شبِ فردوسی نیستیم و شبِ صادق‌هدایت برگزار کردن هم که آخر و عاقبتی نخواهد داشت جز...(اگه گفتین جز چی؟؟:دی)

و از طرفی به نظر من نویسندگان، شاعران، متفکران و اندیشمندان مرز و بوم ندارند و متعلق به همه‌ی دنیا هستند، همان‌قدر که مولوی و حافظ و فردوسیِ ما متعلق به تمام دنیا هستند و آدم‌های اهل ادبیات در تمام دنیا می‌شناسندشان، هاین‌لاین و کلارک و براتیگان هم مال ما هستند و حق داریم بشناسیم و بخوانیمشان.

(چه غلطا!!!)

باری به هر جهت، ما در سایتمان که همان آکادمی فانتزی باشد چند داستان کوتاه از هاین‌لاین گذاشتیم که نماینده‌ی نوع نگارش و تفکرات او بوده و چندین و چند مقاله هم گذاشتیم که به بررسی آثار او پرداخته‌اند. حال برنامه‌ایی داریم که در آن چند نفر از متخصصان به سخنرانی درباره‌ی آثار و درون‌مایه‌های کارهای هاین‌لاین خواهند پرداخت.

شما را از همین جا دعوت می‌کنیم(من و دوستان یعنی همون یوگی و بر و بچ)

از هاین‌لاین بخوانیم(مطالب همگی ترجمه شده به فارسی هستند):

خط زندگی(داستان کوتاه)

همه‌ی شما زامبی‌ها(داستان کوتاه )

نویسندگی در ادبیات گمانه‌زن(مقاله‌ای بسیار خواندنی از خود هاین‌لاین درباره‌ی نویسندگی)

زندگی‌نامه‌ی هاین‌لاین

فهرست پرسش و پاسخ درباره‌ی هاین‌لاین( این مقاله به خصوص برای کسانی مفید است که تا به حال چیزی از هاین‌لاین نشینده‌اند)

 

آدرس سرای اهل قلم: خیابان انقلاب، فلسطین جنوبی، کوچه‌ی خواجه نصیر، سرای اهل قلم.

 

دو: قضیه‌ی سوراخ IE کاملن جدیه و بر خلاف برداشت اولیه‌ی من ربطی به ورژن هشت نداره و تمام ورژن‌های IE این سوراخ رو دارند،(بمیرم واسه مایکروسافت جونم،‌چقده صادقن! دارن می‌گن نرم‌افزارشون نه سال با یک باگ Critical روی سیستم ملت بوده) مایکروسافت این باگ رو critical طبقه‌بندی کرده و توصیه می‌شه حتمنِ حتمن patch اش رو دانلود کنید، حالا این که ما چطور هشت نه سال با این سوراخ سر کردیم و اموراتمون هم گذشته وخودمون هم نترکیدیم، دیگه مهم نیست، شما تشریف ببرید به این صفحه، و با توجه به سیستم عامل و ورژن Internet explorer که دارید، patch مناسب رو دانلود کنید.