نگاه کن!

ببین چقدر دیوار ساختی!

هی آجر چیدی از جنس بی‌وفایی و هی   سیمان ریختی از جنس دلتنگی و کدورت و رفتن.

نگاه کن! از دیوار چین طولانی‌تر شده این دیوار بلند و طولانی جدایی که ساختی.

چطور؟ با کدام امید، با کدام خاطره با کدام سلاح اینهمه دیوار را خراب کنم؟

به دست‌هام نگاه می‌کنم. دست‌هام خالیِ خالی هستند. به دست‌های خالی‌ام نگاه می‌کنم و ترس برم می‌دارد. یک‌جور وحشت تلخ و زهر‌آلود، توی وجودم بالا می‌خزد، تمام من را می‌گیرد و از ترس می‌لرزم.

آسمان گرفته، آسمان خالی شده. درست مثل دست‌های من. نه پر رنگی پرنده هست، نه بالهای مهربان فرشته‌ام.

چنگ می‌اندازم به دیوار. با دست‌های خالی‌ام. می‌دانم پیروزی در کار نیست. مگر می‌شود دست خالی، دیواری به بلندای دیوار چین را خراب کرد؟ اگر می‌شد که تا حالا دیوار چین را خراب کرده بودند.

من چنگ می‌اندازم به دیوار، دست‌های خالی‌ام خسته و زخمی می‌شوند. خون راه می‌افتد روی دیوار. دیوار چین رنگین می‌شود. با خراش ناخن‌هام سعی می‌کنم برات یادگاری بنویسم. هی فکر می‌کنم، یک چیزی بوده ته ذهنم، عاشقانه و شاعرانه و زیبا بوده. ولی هر کار می‌کنم یادم نمی‌آد. ارواح خبیث دلتنگی، شعرها و نوشته‌هام را بردند.

ارواح خبیث دلتنگی، دار و ندارم را بردند. از تو چه پنهان، یکی‌شان هر شب بالای سرم می‌نشیند، اول اشک‌هام را می‌شمرد و بعد تا صبح همینطور رویاهای دلتنگ و خیس اشک برایم می‌سازد. رویاهام خیسِ خیس می‌شوند.خیس و پر از یاد تو. پر از لبخند تو، پر از دست‌های نامهربان تو که مال من نبودند و تقدیر من نبودند.

سایه‌ام از آن دورترها رد می‌شود، یک دسته گل نرگس گرفته دستش و فکر می‌کند، چقدر جای دست‌های تو خالیست.

فکر می‌کند:

برای گلدون دست‌هات یه سبد رازقی دارم

بهترین قلبو تو دنیا برای عاشقی دارم.

نرگس یا رازقی، فرقش چیست؟ به هر حال که تو نیستی. جای تو این دیوار هست. دیوار بلند حاشا، دیوار بلند دلتنگی و از یاد رفتن.

نگاه کن!

چقدر دلتنگی در ثانیه‌هامان پیداست. نگاه کن ما آدم‌ها چه‌ها که نمی‌کنیم با دل هم. بیچاره خدا! بیچاره‌ خدا که از صبح تا شب هم اگر به این همه بیداد و ظلمی که ما در حق هم می‌کنیم، رسیدگی کند، باز هم وقت کم می‌آرد. تا آخر ابدیت هم بخواهد به این ظلم و بی‌رحمی ما رسیدگی کن وقت کم می‌آرد.

قربونت برم خدا، چقدر غریبی رو زمین...

پ.ن. امروز از اون روزاست که با خدا مهربون شدم و دلم به حالش می‌سوزه! هر چند که در کل هیچ عذر موجهی نداره!

پ.ن.۲ روی عکس کلیک کنید تا آلبوم مربوطه رو ببینید! خودمو کشتم تا اینو گرفتم قدر بدونید!

پ.ن.۳. هرگز نخواستم که به داشتن تو  عادت بکنم، بگم فقط مال منی به تو جسارت بکنم...