نویسنده : Bluestar - ساعت ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٩
 

من الان دوباره احساس می‌کنم می‌تونم برنامه‌نویس‌های پرشین بلاگ رو با شمشیر آناکین(که خودش داده به من) از وسط نصف کنم! درست از وسط. به دو نیمه‌ی مساوی!

آخه چطور می‌شه آدم امکانی رو که همه‌ی جنبه‌هاش رو تست نکرده، توی بوق اعلام کنه؟؟ هان؟

موضوع اینه که توی اون قسمت تنظیمات نوشته که شما اگه آدرستون رو عوض کنید، آدرس قبلی آزاد می‌شه و یک نفر دیگه می تونه بگیره، روی همین اساس من می‌خواستم با تغییر آدرس، آدرس اون وبلاگ بلواستار(که الان دیگه وجود نداره) رو بیارم روی این.(به این صورت که اونو به یک آدرس سومی تغییر بدم تا آزاد شه، بعد اینو ببرم روی بلواستار، و بعد اونو به این تغییر بدم مثلن) منتها موضوع اینه که قضیه کلن ربطی به آدرس نداره، آقایون برنامه نویس(قطعن آقا هستند!:دی) موضوع به username مربوطه، توی پرشین بلاگ اون اوائل این طوری بود که کسی که ثبت نام می‌کرد، قسمت اول آدرسش با یوزرنیمش یکی بود(حالا گویا فرق کرده) و وقتی یوزرنیم bluestar وجود داره، چنین آدرسی رو به کس دیگه نمی‌ده، من فکر کردم شاید با حذفِ اون وبلاگ، مشکل حل بشه و بتونه آدرس رو اختصاص بده، منتها نشد و علی‌رغم حذف شدن اون وبلاگ، باز هم آدرسش آزاد نشد و از همه جالب‌تر و توپ‌تر این که دیگه خودم هم نمی‌تونم آدرس رو بگیرم، یعنی وقتی با یوزر bluestar که پسوردش رو هم دارم لاگین می‌کنم و می خوام یک وبلاگ ایجاد کنم با آدرس bluestar.persianblog.ir می‌گه این آدرس اشغال شده!

خلاصه کلن همه‌چیز خیلی باحال توپه و آدم اگه خودش برنامه‌نویس باشه و از اوضاع برنامه‌نویسی توی این مملکت با خبر باشه، باید خیلی خر باشه که با طنابِ وعده وعید‌های برنامه‌نویس‌های ایرانی توی چاه بره.

 

و دوستانِ برنامه‌نویس عزیز که من الان می تونم با شمشیر آناکین نصفتون کنم توجه کنید که به این نمی‌گن بتاورژن، بتا یعنی که این چیزهاش تست شده باشه و مشکلاتِ احتمالی داشته باشه که از دید برنامه‌نویس دور مونده، اینو به‌اش می‌گن آلفا ورژن که هنوز خودتون هم درست تستش نکردین...

 

شمشیر آناکین توی دستم می‌لرزه....:دی


بر چسب ها:
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : Bluestar - ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٠
 

اسمِ رابرت آنسون هاین‌لاین تا به حال به گوشتان خورده؟

ایشان یک نویسنده‌ی بزرگ و مطرح آمریکایی هستند(بودند؟ ایشان فوت کرده‌اند) اگر حال و حوصله‌ی کتاب خواندن و آشنا شدن با یک نویسنده را ندارید، لطفن ادامه‌ی بحث را نخوانید و به خودتان زحمت کامنت گذاشتن هم ندهید، چون تایید نمی‌شود.

اما اگر علاقه‌مند شدید که بدانید ایشان که بوده‌اند. هاین‌لاین به همراه آیزاک آسیموف و آرتور سی کلارک، یکی از سه غولِ بزرگ ادبیاتِ علمی نامیده می‌شود. غول‌های دورانِ طلاییِ ادبیاتِ علمی.

از هاین‌لاین فقط سه کتاب ترجمه شده به پارسی داریم که یکی‌شان مربوط به چهل سال پیش است و بعید است این روزها کسی نسخه‌ای از آن پیدا کند(شهروند فضا) دیگری جنگاوران اخترناو نام دارد که آن‌هم سال‌ها پیش چاپ شده و بسیار نایاب است و سومی هیولایی از فضا نام دارد که در مقایسه با آثار درخشان و مطرحِ هاین‌لاین اثری ضعیف محسوب می‌شود. بنابراین هاین‌لاین برای خواننده‌ی پارسی زبان ناشناس مانده.

اما در وادیِ ادبیاتِ علمی او به راستی غولی است. هاین‌لاین بیش از سایرین در آثارش به کنکاش در روابطِ اجتماعی انسان‌ها و درگیری‌های ذهنی و درونی‌شان پرداخته. او علومی را واردِ ادبیاتِ علمی کرد که تا آن روز کسی به‌شان توجهی نشان نداده بود. علومی مانند مدیریت، سیاست، اقتصاد، جامعه‌شناسی، زبان‌شناسی، ریاضیات، ژنتیک، روانشناسیِ پدیده‌های متافیزیک و غیره.

یکی از آثار او به نام «غریبه‌ای در غریب‌آباد» پرفروش‌ترین اثر در این گونه‌ی ادبی محسوب می‌شود.

حال در سایتِ آکادمی‌فانتزی، برای شناساندنِ هاین‌لاین به خواننده‌ی پارسی‌زبان و برای بزرگداشتِ این مردِ ادبیاتِ علمی، دوره‌ای بر پا شده. در این دوره مقالات و داستان‌هایی از هاین‌لاین روی سایت قرار خواهند گرفت تا قدمی در راه‌شناسایی این بزرگ‌مرد برداشته باشیم.

در خاتمه‌ی این دوره، برنامه‌ای حضوری به نامِ شب ‌هاین‌لاین خواهیم داشت، که مکان و زمان مراسم از طریقِ سایت اعلام خواهد شد.

برای اطلاعِ بیشتر از این دوره به صفحه‌ی اول سایت مراجعه کنید.

اولین مطلب از سری مطالبِ این دوره، زندگی‌نامه‌ی هاین‌لاین است که می‌توانید آن را با کلیک روی همین خط بخوانید.

 


بر چسب ها: ادبیات، مقاله‌
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : Bluestar - ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱٢
 
فعلن همین‌ها را ببینید، تا فردا که من یک چیزِ طولانی بنویسم.
البته باید این رو بگم که بعد از مدت‌های مدید امشب خوبم! نه چون اتفاقِ خوبی افتاده، چون امروز کوه و برف و مه آن‌قدر حال داد، که الان اصلن نمی‌تونم به چیزِ بدی فکر کنم.
همون آبشار از یک کمی دورتر
عکس‌ها از خودم. برای دیدنِ سایزِ بزرگ، روی عکس‌ها کلیک کنید.

بر چسب ها: عکس
نظرات ()
 
 
 
نویسنده : Bluestar - ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٩
 

یادش به خیر، یک زمانی(شاید همین شش هفت سال پیش بود، ولی حالا خیلی دورتر به نظر می‌رسد) توی اینترنت دنبالِ سایت‌هایی می‌گشتم که کارت‌پستالِ مجانی داشتند. از این کارت‌پستال‌ها که animated هستند و موسیقی هم دارند. گویا آن زمان کسانی را داشتم که برایشان از آن کارت‌پستال‌ها بفرستم.

یادم هست چه ذوق وشوقی داشتم برای پیدا کردنِ یک کارت پستالِ قشنگ و ارسالش.

حالا انگار که مدت‌ها از آن زمان گذشته. نه کسی هست که برایش کارت بفرستم و نه دیگر سایتی می‌شناسم که کارت پستالِ مجانی داشته باشد. امروز توی میل‌باکسم به این لینکِ هابل برخوردم. سایتِ هابل به مناسبتِ تعطیلاتِ در راه مسیحی، تعدادی کارت‌پستالِ نجومی در سایتش گذاشته که به صورتِ مجانی قابل پرینت و ارسال هستند. این کارت‌پستال‌ها با تصاویری واقعی از هابل درست شده‌اند.

پس اگر شما کسی را دارید که برایش کارت‌پستالِ الکترونیک بفرستید و یا پرینتر برای چاپ دمِ دست دارید، بفرمایید این هم کارت‌پستال‌ها:

(درست کردن این thumbnail view  اصلا و ابدا کار راحتی نبوده! appriciate)


بر چسب ها:
نظرات ()